Wydarzenia 2016/17


73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego1 sierpnia 2017 obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Było ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. 1 czerwca 2007 roku szkoła nasza - Gimnazjum nr 2 w Skarżysku - Kamiennej otrzymała zaszczytne imię Powstańców Warszawy. Stali się oni dla społeczności naszej szkoły niedoścignionym wzorem. Cześć i chwała bohaterom!

Machina wyobraźniMachina wyobraźni - to tytuł projektu realizowanego wspólnie z grupa naszej młodzieży w Miejskim Centrum Kultury. Projekt obejmuje szereg spotkań z ludźmi literatury i kultury naszego regionu. jako pierwsze odbyło się spotkanie z autorką powieści dla mlodzieży Magdaleną Kubasiewicz. Relacja foto TUTAJ.

Maryniści ze Skarżyska znowu najlepsi w kraju!26 -28 maja 2017r.   w Jastarni rozegrany został LV Finał Ogólnopolski Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „ Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”.

Nasi reprezentanci odnieśli w tych zawodach kolejny sukces zdobywając I miejsce w kraju. Godnym odnotowania jest fakt, że drużyna ze Skarżyska jest na podium zawodów centralnych już od 19 lat.

Tradycyjnie jak co roku reprezentację województwa świętokrzyskiego tworzyli uczniowie skarżyskich szkół. Izabela Kaleta i Jakub Kowalik (oboje kl.2b) reprezentowali gimnazja.    

W finale jak co roku spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. O zajęciu pierwszego miejsca decydowały zaledwie dwa punkty, a pierwszą i trzecią drużynę dzieliło tylko dziesięć punktów. Nasi reprezentanci zajęli I miejsce  z dorobkiem 2360 pkt przed Poznaniem – 2358 pkt i Lublinem, który zdobył 2350pkt. . IV miejsce zajął Kraków, V Katowice a VI Opole. Reprezentanci Skarżyska tradycyjnie zajęli czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach  - zwyciężyli w rzucie rzutką ratowniczą, zajęli również pierwsze miejsce w wiązaniu węzłów żeglarskich.

Iza Kaleta i Jakub Kowalik uczniowie Gimnazjum nr 2 zajęli miejsce trzecie w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. W klasyfikacji indywidualnej gimnazjalistów Iza Kaleta zajęła także trzecie miejsce. Izabela zdobyła również srebrny medal w wiązaniu węzłów żeglarskich, przegrywając jedynie ze swoją koleżanką reprezentującą szkoły ponadgimnazjalne

Zawodników do Konkursu przygotowywali w bieżącym roku nauczyciele: Jerzy Gębski , Andrzej Otwinowski oraz Przemysław Żmijewski. 

Kolory życia


Podczas obchodów Dni Miasta uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl "Kolory życia". zdjęcia z wydarzenia mozna obejrzeć TUTA

Festyn szkolny


Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku – Kamiennej w dniach 31 maj i 1 czerwiec 2017 r. odbył się festyn szkolny. Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, obserwowali doświadczenia fizyczno – chemiczne zgłoszone do Festiwalu Nauki i oglądali artystyczne prezentacje klas.  Wszystko w  atmosferze doskonałej zabawy. Drugi dzień upłynął pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”. Jest to ogólnopolska akcja polegająca na zbiorowym czytaniu fragmentów ulubionych książek i ustanowieniu rekordu wspólnego czytania.

Filmik Tutaj

Zdjęcia Tutaj

Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 MajaUczniowie naszej szkoły uświetnili swoim występem uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Bazylice Mniejszej w Skarżysku-Kamiennej. Druga cześc uroczystości odbyła się na Skwerze Solidarności pod Pomnikiem "Bojowników o Wolność i Niepodległość". Relacja fotograficzna TUTAJ.

Relacja filmowa TUTAJ.

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Pro Patria26 kwietnia 2017 r. w
II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Pro Patria. Patronat honorowy nad Konkursem objęli Starosta Powiatu Skarżyskiego – Pan Jerzy Żmijewski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik. W konkursie wzięli udział uczniowie ze skarżyskich szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych - w sumie 19 osób

 

Laureaci Konkursu Pro Patria 2017 kategoria Gimnazjum:

I miejsce: Emilia Szczygieł - Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

II miejsce: Maja Madej – Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

III miejsce: Natalia Strzecha - Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Big talents"Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej, Szkoła Języków Global Village Skarżysko – Kamienna oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku -  Kamiennej zapraszają do udziału w II Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej pt. „Big talents”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej.

 

Regulamin konkursu

 

Karta zgłoszenia

Powiatowy Konkurs OrtograficznyPod koniec marca w Zespole Szkół Transportowo Mechatronicznych odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla szkół

gimnazjalnych ponadgimnazjalnych.Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i

zajęli kolejno: 1,2,3,4 i 6 miejsce. Brawo!!!

 

1m. -Jakub Klonowski kl.3c

2m.- Bernadetta Wiącek kl.3c

3m.- Joanna Murawska kl. 1b

4m.- Wiktor Zagożdżon kl.1e

6m.- Patrycja Bilska kl.2a

Dalsze informacje TUTAJ

Niebiesko dla autyzmuJuż po raz szósty Skarżysko-Kamienna przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Organizatorem obchodów w naszym mieście był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom PRAXIS i PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna. Również nasza szkoła włączyła się w obchody wystawiąjac w MCK spektakl multimedialny pt. "Dwa światy - jeden ja". Film z przedstawienia znajdziecie tutaj

a zdjecia TUTAJ

"O złoty pantofelek Melpomeny" - Teatr jednego wiersza"Stroicielu, rozstrój ten fortepian do końca, bo dostanę rozstroju nerwowego" - wiersz o takim tytule grupa teatralna w składzie: Emilia Szczygieł, Wiktoria Wasilewska, Julia Kulińska, Katarzyna Borek, Agata Malczyk i Gabrysia Wrona zaprezentowała podczas skarżyskiego konkursu "Teatr jednego wiersza". Występ został doceniony zarówno przez jury jak i publiczność. Dziewczyny wywalczyły II miejsce.

Pierwszy dzień wiosnyZ inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole stał się dniem pidżamowym. Tego dnia uczniowie ubrani w różnokolorowe pidzamy uczestniczyli w lekcjach. Wszyscy świetnie się bawili. czekamy na dalsze propozycje dni tematycznych.

Narodowy Dzień Żołnierzy WyklętychPo raz kolejny uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum uświetnili swoim występem Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt." Żołnierze Wyklęci - Skarżysko ma Was w pamięci", który odbył się 5 marca 2017 r. na skwerze przy DH "Bartek."

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie" Małgorzata Skuza, Joanna Karlikowska - Mańko oraz Grażyna Gładyś.

Spotkanie z Kubą Kawalcem27 lutego Gimnazjum nr 2 w Skarżysku –Kamiennej odwiedził lider zespołu Happysad-

Kuba Kawalec. Jego wizyta związana była z realizacją szkolnego projektu „Skarżysko-moje miejsce na ziemi”. Uczniowie klas I,II i III mięli możliwość zadawania pytań, na które artysta szczerze odpowiadał. Pojawiały się pytania związane z ulubionym miejscem w Skarżysku, wspomnieniami z młodości, fascynacjami muzycznymi . Młodzież miała okazję posłuchać historii  dotyczących początków zespołu, gdzie i jak przygotowywali sobie salę prób oraz z jakimi problemami  borykali się jako młodzi artyści.

Uczniowie zagrali charytatywnie22 lutego na scenie widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury wystawiona została już po raz kolejny „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Spektakl został przygotowany i wykonany przez uczniów naszej szkoły. Tym razem spektakl został wystawiony charytatywnie. Cały dochód został przeznaczony na rzecz dzieci z niepełnosprawnością i autyzmem.

TUTAJ

TUTAJ 

Uroczystości na BorzeW niedzielę, 12 lutego odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców w lesie na Borze 360 mieszkańców. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą. Następnie uczestnicy przeszli na plac przy mogile pomordowanych na Borze. Uroczystość krótkim programem artystycznym uświetniła młodzież naszego gimnazjum.

Materiał filmowy Tutaj. 

"Balladyna" charytatywnie"Balladyna" charytatywnie - pod takim hasłem 22 lutego 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja spektaklu w wykonaniu naszych uczniów. Bilety cegiełki w kwocie min. 10 zł. są do nabycia w Miejskim Centrum Kultury lub w bibliotece szkolnej. Całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz dzieci z niepełnosprawnością intetektualną oraz chorym na autyzm SOSW nr 2 w Skarżysku - Kamiennej. Zachęcamy do obejrzenia filmiku promującego spektakl, którego autorem jest uczeń pierwszej klasy Hubert Pietras TUTAJ.

Pierwsza część konkursu czytelniczegoZ radością informujemy, iż w konkursie czytelniczym trwającym w trakcie pierwszego semestru najlepszą czytelniczką okazała się być - Noemi Topolska z klasy 3c. Klasa, która wypożyczyła najwięcej książek to - klasa 3B!

Gimnazjówka 201728 stycznia w naszej szkole uczniowie klas trzecich bawili się na pierwszym swoim balu zwanym Gimnazjówką. Bal rozpoczęły wystąpienia m.in. dyrekcji szkoły. prezydenta miasta p. Krzysztofa Myszki, przedstawiciela rady rodziców oraz samorządu uczniowskiego. Świetna zabawę urozmaicano konkursami na najładniej udekorową salę (wygrało "Kasyno Kasi" klasy 3e) oraz Króla i Królową Balu. Królową została wybrana Natalia Madejska z kl. 3b, Królem Balu Filip Młodawski z kl. 3d. Nagrodzona para zatańczyła wspólnego walca. Zdjęcia z Wydarzenia TUTAJ.

Alfik humanistyczny 2016Dnia 14 grudnia 2016 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w nim udział 16 593 uczniów z 490 szkół. Z naszego gimnazjum (spośród 46 uczestników) najlepsi okazali się:

W kategorii klas I-ych :

I miejsce w województwie – Julia Kulińska

III miejsce w województwie- Agata Malczyk

W kategorii klas II-ich :

I miejsce w województwie – Wiktoria Bassa

III miejsce w województwie –Izabela Kaleta

W kategorii klas III-ich :

II miejsce w województwie – Katarzyna Bogusiewicz

II miejsce w województwie – Mateusz Kiniorski

 

Udział w konkursie ogólnopolskim daje uczniom i nauczycielom niepowtarzalną szansę porównania wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół, województw. Poza tym to znakomita okazja do pobudzenia zainteresowań uczniów i sposób na zapoznanie ich z coraz szerzej wkraczającymi do szkół testami wyboru.Szczegółowe wyniki TYTAJ

Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Centrum KulturyPo raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Centrum Kultury. W sobotnie popołudnie licznie zgromadzeni na Patio senirzy mogli wysłuchać piosenek z lat swojej młodości przeplatanych kabaretowymi skeczami. Relacja z występu dzięki uprzejmości UM w Skarżysku do obejrzenia TUTAJ.

Szkolne Jasełka21 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Program przygotowali pani Małgorzata Malik, pani Iwona Bogusiewicz i ks. Konrad Resiak. Uczniowie podczas występu przypomnieli zgromadzonym na co powinniśmy zwrócić uwagę przygotowując się do świąt. Cały program wzbogacony został pięknie opracowanymi i wykonanymi kolędami. Dołączamy się do życzeń zarówno tych światecznych jak i noworocznych.

Festiwal Piosenki Magicznej20 grudnia 2016 r. w Zespole Szkól Ekonomicznych odbył się Nieziemski Festiwal Piosenki Magicznej. Z ogromna przyjemnościa informujemy, że I miejsce w festiwalu zajął uczeń naszej szkoły Maksymilian Pandyra. Gratulacje!!!! 

Obchody 35. rocznicy wybuchu stanu wojennego w PolsceWe wtorek 13 grudnia, przy pomniku na Skwerze Solidarności w Skarżysku-Kamiennej odbyło się spotkanie władz miasta i mieszkańców upamiętniające 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Krótki program artystyczny przygotowała mlodzież Gimnazjum nr 2. Mogliśmy wysłuchać piosenek: "Kocham wolność" i "Dorosłe dzieci"

Wspólne śpiewanie kolędWspólnym śpiewaniem kolęd przy pięknie oświetlonej choince wspólnie z mieszkańcami miasta uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste rozpoczęciu okresu świątecznego w naszym mieście.

Mikołajki6 grudnia szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Ponieważ do naszej szkoły chodzą tylko grzeczne dzieci i uczą wspaniali nauczyciele wszyscy zostali nagrodzeni cukierkami. Zdjęcia z Wydarzenia TUTAJ.

Manekin ChallengeZ przyjemnością donosimy, że udalo się nakręcić szkolny Manekin Challenge. W fimiku wzięli udział uczniowie występujący w spektaklu "Balladyna", którzy pracowali pod opieką p. Małgorzaty Skuzy i p. Anny Chojnackiej. Zapraszamy do obejrzenia TUTAJ.

Wszystkim pracującym nad filmem ogromnie dziękujemy bo wbrew pozorom to bardzo ciężkie zadanie.

Spektakl "Balladyna"Gimnazjum nr 2 znów sięgnęło po klasykę literatury polskiej – po „Ślubach panieńskich” i „Zemście” Aleksandra Fredry przyszła kolej na „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Młodzież pod kierunkiem Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy zaprezentowała szerokiej publiczności „Balladynę”. Spektakl wystawiono 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Zastępca  Prezydenta Miasta p. Krzysztof Myszka, Kierownik  Referatu Edukacji p. Aneta Ferencz ,  Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury p. Katarzyna  Michnowska - Małek oraz Zastępca Dyrektora SOSW2 p. Iza Jamroz.

Lekcja z native spekerem23 listopada 2016 roku w Gimnazjum nr 2, odbyła się ciekawa lekcje języka angielskiego. W ramach współpracy ze Szkołą Języków Obcych Global Village - na zaproszenie nauczycielek: p. Małgorzaty Skuzy, p. Kariny Wścisłowicz, p. M. Koperwas-Mastalerz lekcję na temat Australii  przeprowadził p. Robert Cassettari. W ciekawy sposób przybliżył kulturę, historię i tradycje swojej ojczyzny. Uczniowie zadawali pytania - drążąc interesujące ich tematy, także te dotyczące prywatnego życia naszego gościa ;-). Pan Robert  przyjął nasze zaproszenie na kolejne spotkania, na które czekamy z niecierpliwością. zdjęcia z wydarzenia TUTAJ

Sukcesy naszych pływaków24 listopada na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się finał wojewódzki   drużynowych zawodów pływackich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dziewczęta Gimnazjum nr 2 zajęły w tych zawodach miejsce piąte, natomiast chłopcy sklasyfikowani zostali na miejscu szóstym. Drużynę dziewcząt reprezentowały uczennice : Izabela Kaleta, Zofia Kamińska, Karolina Smużyńska, Maja Gawrońska, Wiktoria Węgierek, Ada Ruszkowska, Julia Kulińska, Alicja Nowak, Natalia Madejska i Wiktoria Krakowiak. W drużynie chłopców pływali : Mikołaj Bilski, Jacek Witek, Oskar Gawron, Jakub Kowalik, Ignacy Fiedorowicz, Oskar Lange, Krzysztof Półtorak, Łukasz Ungier, Wiktor Jakubowski, Bartosz Kalbarczyk i Kacper Najberg. Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele: Jerzy Gębski i Przemysław Żmijewski. Dziękujemy zastępcy prezydenta miasta panu Krzysztofowi Myszce oraz dyrektorowi MCSiR panu Januszowi Sztompke za pomoc w przygotowaniu do zawodów. Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ.

Święto Odzyskania NiepodległościW związku z obchodami Święta Niepodległości,  10 listopada w naszym gimnazjum miała miejsce lekcja muzealna przygotowana przez pracownika Muzeum im. Orła Białego, p. Tadeusza Sikorę. Lekcja w sposób przystępny i ciekawy przybliżyła nam polskie drogi do niepodległości, jak również wskazała lokalne powiązania miasta Skarżyska-Kamiennej z tamtymi wydarzeniami. Uczniowie wysłuchali prelekcji popartej prezentacją multimedialna

50 lecie szkolnictwa specjalnego w Skarżysku - Kamiennej9 listopada 2016 r. mogliśmy obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury spektakl pt. "Poczwarka". W spektaklu wzięli udział uczniowie naszej szkoły przygotowani przez: Annę Chojnacką, Małgorzatę Skuzę i Ewelinę Zagdan-Łabudę. Przedstawienie odbyło się z okazji 50-lecia pedagogiki specjalnej w Skarżysku-Kamiennej w ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Zdjęcia z Wydarzenia w Galerii a film TUTAJ

Powiatowy Konkurs FotograficznyZdjęcie pt.- Jestem Polakiem. Znam przeszłość wykonane przez ucznia klasy 3c Kanrada Kozłowskiego zdobyło 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficzny. Uroczyste wręczenie nagród odbyło sie 11 listopada w hotelu "Promień" podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Gratulujemy

Poznajemy zwyczaje innych krajów28 października Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielami języka angielskiego zorganizowali dzień poznawania zwyczajów panujących w innych krajach. Efektem tego były konkursy na najciekawszy strój na Halloween oraz najładniejsza ozdobę.

Wyniki konkursu:

Strój - Martyna Cieśla 3b, Karolina Smużyńska 2c,

Ozdoba - klasa 1c, 2b,

Sala lekcyjna - klasa 3e

Nagrodami w konkursie były karnety nieprzygotowań oraz darmowy wstęp dla klasy na dyskotekę andrzejkową. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dzień seniora w MCK 24 października 2016r obchodziliśmy

,,Dzień Seniora”. Uczniowie z klasy 1a i 1b przedstawili z okazji tego święta program artystyczny pt,
"Co warte jest wspomnień?”.
Były więc wiersze z dawnych, szkolnych lat, choć na tę uroczystość przygotowane w nowej wersji.
Były także piosenki, które choć wszystkim dobrze znane stawały się nicią łączącą pokolenie wnuków i dziadków. Wierszem Andrzeja Poniedzielskiego pt,, Trzymaj się” życzyliśmy wszystkim Seniorom, oby udało im się zagrać w filmie ,,Życie II”.

Archipelag SkarbówW dniach 18-19 października 2016r. w naszej szkole odbyły się, już po raz piąty, 9 – godzinne warsztaty dla młodzieży w ramach programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów’. Wzięło w nich udział 137 uczniów klas drugich wraz z nauczycielami. Spotkania miały na celu zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia – wolnego od przemocy, narkotyków i alkoholu oraz mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność – wzmacnianie przekonania, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać. Forma programu pozwalała uczniom spojrzeć z dystansu na postawę luzu oraz nieodpowiedzialności promowanej przez dzisiejszą kulturę masową. Dziewczęta i chłopcy bardzo chętnie wzięli udział w warsztatach. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody. Zdjęcia z Wydarzenia TUTAJ

Dzień Edukacji Narodowej      13 października  nasi uczniowie uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Klasa 2b wraz z wychowawcą – panią Iloną Piastą, przedstawiciele kl.2a, 2c, 3b,3f , chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Malik , uczniowie przygotowani przez p. Małgorzatę Skuzę zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.  W humorystyczny sposób przybliżyli etapy „formowania ucznia”, lekcję ze „szkoły przyszłości” oraz skargi uczniowskie, które rozbawiły publiczność do łez. Nauczyciele usłyszeli bardzo optymistyczne zapowiedzi Ministra Edukacji m.in. o 80-procentowej podwyżce pensji. Huczne 100 lat oraz życzenia i upominki od kl. 2b oraz Samorządu Uczniowskiego zakończyły uroczystość.

III Powiatowy Konkurs RecytatorskiGimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej i Ministerstwa Obrony Narodowej zorganizowało 20 października 2016 r. w miejskim Centrum Kultury -
 III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo”.
Do konkursu przystąpiło 25 uczestników w dwóch kategoriach. Decyzją jury w składzie
p. Monika Kowalczyk – Kogut (animator i menedżer kultury, obecny dyrektor Muzeum Orła Białego) , p. Halina Wężyk  (animator kultury w MCK ) oraz p. Beata Wojciechowska (Inspektor w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarzysku - Kamiennej) nagrody przyznano następujacym osobom:

Gimnazja

I miejsce  – Aleksandra Woźniak Gimnazjum Prywatne

II miejsce  – Julia Kaczorek Gimnazjum nr 1

III miejsce – Natalia Strzecha Gimnazjum nr 2 i Monika Mikita Gimnazjum nr 1

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Urszula Krzemińska I Liceum Ogólnokształcące

II miejsce – Paulina Pietrzyk II Liceum Ogólnokształcące

III miejsce – Marlena Śliwa II Liceum Ogólnokształcące

Występ dla seniorówW czwartek 13 października w Miejskim Centrum Kultury odbyło się „Widowisko dla Seniorów”. Organizatorem wydarzenia był prezydent miasta i Miejskie Centrum Kultury.

Była to formą podziękowania za wkład pracy, zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym miasta. Zanim na scenie wystąpił Andrzej Cierniewski program artystyczny zaprezentowała młodzież ze skarżyskich szkół w tym uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum.

a film TUTAJ 

100 - lecie urodzin Antoniego Hedy "Szarego" We wtorek 11 października 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano uroczystą akademię z okazji 100-lecia urodzin generała Antoniego Hedy "Szarego", Honorowego Obywatela Skarżyska-Kamiennej. Organizatorem wydarzenia był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej we współpracy z Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej i Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. W przygotowanie uroczystości włączyli się również uczniowie i absolwenci naszej szkoły.

Pasowanie na ucznia3 października w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie na ucznia Gimnazjum nr 2. Do pasowania przystapiło 145 uczniów. W tym roku szkolnym mamy 5 klas pierwszych:

klasa 1a - wych. Grazyna Gładyś,

klasa 1b - wych. Danuta Juszczyk,

klasa 1c - wych. Anna Chojnacka,

klasa 1d - wych. Dorota Dwojak,

klasa 1e - wych. Elżbieta Gębura

Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ

Kartka do PowstańcaBohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Polega na wysłaniu do wybranego przez siebie Powstańca kartki z życzeniami. Nazwiska powstańców zamieszczone są na stronie bohateron.pl. Jak możemy przeczytać na stronie promującej akcję projekt  ma edukować społeczeństwo, bazując na tysiącach historii Powstańców. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich. Dlatego w tym roku cała społeczność Gimnazjum nr 2
im. Powstańców Warszawy postanowiła przystąpić do tej akcji.

Dzień Patrona„Bo przysięgaliśmy na orła i na krzyż…” pod takim hasłem 28 września 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość upamiętniająca 72. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Widowisko multimedialne przygotowane przez młodzież naszego gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Skuzy, p. Joanny Karlikowskiej – Mańko, p. Grażyny Gładyś i p. Małgorzaty Malik powstałe w oparciu o scenki z życia młodych ludzi uczestniczących w Powstaniu Warszawski wzbogacone prezentacjami multimedialnymi i piosenkami powstańczymi w nowych aranżacjach. Gra świateł, obraz i dźwięk doskonale dobrane spowodowały, ze widowisko bardzo spodobało się licznie zgromadzonej publiczności. Zdjęcia TUTAJ

a film z widowiska TUTAJ

albo TYTAJ

Powiatowy Konkurs Recytatorski i Konkurs Fotograficzny


Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS, Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej i Ministerstwa Obrony Narodowej zaprasza do udziału w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 20 października 2016r. w sali konferencyjnej Miejskiego Centrum Kultury o godzinie 11.00. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie państwo w regulaminie zamieszczonym poniżej.

 

Regulamin Konkursu Recytatorskiego

 

Karta Zgłoszenia

 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Nasza przeszłość naszą przyszłością”. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz karta zgłoszeń do pobrania poniżej.

 

Regulamin Konkursu Fotograficznego

 

Karta Zgłoszenia Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 to m.in.:

 

  1. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
  2. Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.

 

Zgodnie z tymi wytycznymi w bieżącym roku szkolnym dołożymy wszelkich starań aby skutecznie upowszechnić czytelnictwo w naszej szkole, przyjrzeć sie Waszym kompetencjom czytelniczym oraz (jeśli to możliwe) podnieść poziom czytelniczy w naszej szkole i zachecić do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej proponujac wam rózne formy aktywności czytelniczej. Bedziemy o nich informować na zebraniach z łacznikami bibliotecznymi, poprzez wychowawców, w gablocie obok biblioteki oraz podczas indywidualnych rozmów z czytelnikami.

 

Zapraszamy do udziału w TURNIEJU CZYTELNICZYM.

Uczeń, który przeczyta najwięcej ksiazek w ciagu całego roku wygrywa biblet do kina na wybrany przez siebie seans lub voucher na zakup ulubionej ksiązki. Zapraszamy do udziału!

Pierwsze notowania na koniec pierwszego półrocza.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!


Narodowe czytanie "Quo vadis" w Miejskim Centrum KulturyPodobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym, młodzież naszej szkoły wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Przygotowaliśmy fragment Quo vadis pt. "Co zaszło między Ligią a Winicjuszem". Doskonale dobrane stroje, ciekawa interpretacja tekstu i piosenka Quo vadis domine zaśpiewana przez Maję Skórską na koniec, spowodowała, że występ bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 3b i 3d. Młodziez pracowała pod kierunkiem pani Małgosi Skuzy i pani Ani Chojnackiej. Zdjęcia TUTAJ a film TUTAJ.             Ogłoszenie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się dnia 01.09.br. O godzinie 9.30.

 

Msza święta dla uczniów - 01.09.br. godzina 8.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego.OGŁOSZENIE

 

Prosi się rodziców uczniów o składanie do kancelarii szkolnej wniosków o przyznanie bezpłatnych biletów na dojazd do szkoły w roku szkolnym 2016/2017 (czyste druki do pobrania w sekretariacie).

 

Bezpłatne bilety autobusowe przysługują uczniom zamieszkującym na terenie gminy Skarżysko-Kamienna których odległość z domu do szkoły wynosi powyżej 4 km.

 

wniosek o przyznanie biletu