Wydarzenia 2015/16


Kiermasz podręczników


Informujemy, że na terenie szkoły w dniach 16 - 22.06.2016 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 prowadzony będzie kiermasz podreczników używanych. Wykaz podręczników jest umieszczony na szklanych drzwiach wejściowych i u prowadzacych kiermasz. Kiermasz odbywać się będzie na korytarzu obok biblioteki szkolnej.


Sukces naszych "Absolwentów na 6"

Koniec roku szkolnego to okazja do przyznania nagród ucznim, którzy osiagnęli najlepsze wyniki w nauce. Okazję do tego stworzyła uroczystość przyznania zaszczytnego tytułu "Absolwenta na 6".
W tym roku szkolnym z rąk Prezydenta miasta taki tytuł odebrało aż 10 uczniów Gimnazjum nr 2 w Skarżysku - Kamiennej.
Tą drogą składamy Wam ogromne gratulacje w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły.

 

 Tytuł "Absolwent na 6" zdobyli:

 

Katarzyna Domagała
Mateusz Sukiennik
Adrian Michnowski
Karol Szapsza
Mikołaj Zabiegło
Olga Turek
Michał Łukomski
Zuzanna Dąbrowska
Agnieszka Miernik
Kacper Palkowski

 

(Przepraszamy za opóźnienie w zamieszczeniu tego i innych materiałów. Spowodowane to zostało problemami z serwerem, na którym publikujemy naszą stronę.)

Festyn szkolny3 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji m.in. festiwal nauki, pokaz mody ekologicznej, koncerty muzyczne, występy kabaretowe uczniów i nauczycieli, koncerty gitarowe, spektakl "Kolory życia" i "Do odpowiedzi...". Mozna było też zjeść potrawy z grila, spróbować ciast i sałatek.

Pierwsza pomoc - mogę wieleW środę – 18 maja, w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs „Pierwsza Pomoc – Mogę Wiele”. Honorowy patronat nad imprezą objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie zarówno ze sprawdzianem testowym w części teoretycznej, jak też z zadaniami praktycznymi. Więcej możecie przeczytać TUTAJ.


Spotkanie autorskieW dniu wczorajszym czyli 17 maja 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Skarżysku - Kamiennej na ulicy Towarowej z p. Wojciechem Jagielskim - reporterem piszacym o konfliktach zbrojnych.Skarżyska Noc MuzeówWystępem artystycznym w formie koncertu pieśni patriotycznej uczniowie i absolwenci naszej szkoły włączyli się w obchody Skarżyskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 15 maja 2016 r. na placu przed siedzibą Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej. Licznie zgromadzoona puliczność mogła wysłuchać piosenek w wykonaniu Krystiana Szczygła (Bogurodzica, Rota), Dominiki Brackiej (Miasto, Biały Krzyż), Mai Skórskiej (taki kraj, Biały Krzyż) i Julki Jackowskiej (Tango na orkiestrę głos i jeszcze jeden głos). Film z koncertu TUTAJLIV finał wojewódzki Konkursu Marynistycznego pn. ”Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego” 

7 maja na terenie gimnazjum oraz pływalni miejskiej rozegrany został LIV finał wojewódzki Konkursu Marynistycznego pn. ”Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły wspólnie ze starszymi kolegami (drużyna reprezentująca miasto) zwyciężyli w tych zawodach. Więcej na ten temat TUTAJ.

Film z występu TUTAJ225. rocznica Konstytucji 3 MajaJuz po raz kolejny młodzież naszej szkoły włączyła sie czynnie w miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 Maja. Tym razem zaprezetowaliśmy program

"Wiwat Król, Wiwat Naród, Wiwat Wszystkie Stany". Oszerne relacje fotograficzne znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Światowy Dzień Wiedzy na temat AutyzmuJuż po raz piąty Skarżysko - Kamienna przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.  Organizatorem obchodów w  mieście był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom PRAXIS i PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna. W organizację i przygotowanie obchodów włączyło się Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Nieobecni”.Możecie go obejrzeć TUTAJ, zdjęcia TUTAJ.Nasi wśród najlepszych w wojewódzkich konkursach przedmiotowychPięć tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych wywalczyli w ich tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystej gali (15.04.2016) w Targach Kielce najlepszych nagrodzono medalami i dyplomami. Więcej przeczytasz TUTAJPowiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Big talents"Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej, Szkoła Języków Global Village Skarżysko – Kamienna oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku -  Kamiennej zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej pt. „Big talents”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej.

 

Regulamin konkursu

 

Karta zgłoszeniaTak Polska się zaczęłaPod takim hasłem rozpoczęły się w szkole obchody 1050. rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Podsumowanie wydarzeń zwiazanych z obchodami nastąpi w czerwcu. Szczegółowy harmonogram działań TUTAJ.

Film z koncertu TUTAJKolejny film promujacy szkołęMiło nam donieść, iz pojawił sie w internecie kolejny film promujacy nasza szkołę. Film stanowi fotograficzne podsumowanie imprez odbywających się w ciągu ostatnich lat na terenie Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej. Jako podkład muzyczny wykorzystana została piosenka nagrana w studio - Jacek Gruszka JR w Szydłowcu (tel. 666 250 726) przez absolwenti naszego gimnazjum. Znajdziecie go TUTAJ

a zdjęcia TUTAJ

 Koncert "Muzyczna migawka z życia"Koncertem "Muzyczna migawka z życia" uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum uświetnili spotkanie z fotografem Januszem Buczkowskim, które odbyło się w piatek 8 kwietnia w Patio Miejskiego Centrum Kultury. Zebrani mogli usłyszeć piosenki: Okularnicy, Dobranoc panowie, Wariatka, Szparka sekretarka, Mury, na kulawej naszej barce, Wieża Babel oraz Tjomnaja noć", która to piosenka, spodobała się gościowi najbardziej. Na scenie MCK mogliśmy podziwiać m.in.: Kacpra Palkowskiego, Żanete Okłę, Maję Skórską, Olę bilską, Gosię Sawinę, Tomasza Skorupę, Krystiana Szczygła, Kubę Czajkowskiego, Aleksa Ghadhauna oraz Kamilę Chmielewską. Zdjęcia z Wydarzenia TUTAJ

a film TUTAJUczniowie klas 6 odwiedzili naszą szkołę7 kwietnia Gimnazjum nr 2 przy ul. Akacjowej odwiedzili uczniowie klas szóstych szkół podstawowych naszego miasta. Ich starsi koledzy z gimnazjum przywitali gości scenkami ze,,Szkolnego Rancza”. Były tam znane z telewizyjnego serialu postaci takie jak: Ksiądz, Wójt, Czerepach, Solejuk i Solejukowa, Doktorowa, Wioletka, Hadziuk i Hadziukowa, Polonista oraz inni mieszkańcy Wilkowyj. Zgromadzoną publiczność rozbawiali niecodziennym śpiewem i tańcem -miejscowe talenty Jolka wraz z Pietrkiem. Przedstawienie wyreżyserowała uczennica klasy 3c Katarzyna Domagała. Dla odwiedzających przygotowano tez inne atrakcje m.in. pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, podstawy strzelania, gry na instrumentach muzycznych czy lekcje języka angielskiego w formie gier i zabaw. Zdjecia w Galerii czyli TUTAJUdało się! Mamy Lipdub!W piatek 1 kwietnia na terenie naszej szkoły nauczyciele wspólnie z uczniami przystapili do nagrania filmu reklamujacego szkołę potocznie zwanego Lipdubem. Dzięki poświęceniu i kreatywności uczestników przedsięwzięcia udało się to zrobić już za trzecim razem! Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w ten projekt. Mamy nadzieję, że przypadnie państwu do gustu. Zapraszamy do Galerii, czyli TUTAJ. Film na YouTube TUTAJ.Dzień kobiet10 marca 2016 roku, podczas "Dni otwartych szkoły"członkowie koła "Szkolne spotkania z muzyką" przedstawili program artystyczny z okazji minionego " Dnia Kobiet".

              Zaproszone zostały wszystkie mamy uczniów kl. I a . Atrakcjami spotkania były wiersze i piosenki o kobietach. Nie zabrakło również wspaniałych utworów muzycznych. Wszyscy mogli wysłuchać walca "Piękno nenufarów" z filmu "Noce i dnie" oraz utworu "Pod niebem Paryża", które na akordeonie zagrał Dominik Żak . Dopełnieniem duchowej uczty było instrumentalne wykonanie na klawiszach utworu „Kamienna lampa w herbacianym ogrodzie" przez Patrycję Bilską. W przedstawieniu ponadto udział wzięli: Alicja Niewczas, Kamil Niewczas, Sandra Koprowska, Wiktor Młynarczyk . Nad całością programu czuwała pani Katarzyna Przeworska. Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ

 Szalony Dzień - 29 luty29 luty – dzień, który zdarza się raz na 4 lata. Tego dnia uczniowie naszej szkoły ubrani w stylu lat 70 – tych mogli przeprowadzić samodzielnie lekcje, byli zwolnieni z pytania. Z głośników słychać było muzykę tamtego okresu. Wszyscy bawili się świetnie. Zdjęcia w Galerii.Uczniowie - Żołnierzom NiezłomnymW niedzielę 28 lutego, na skwerze przy ul. Sokolej i Niepodległości odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Organizatorami uroczystości byli Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko Szaraków, 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich. Licznie przybyli na tę uroczystość mieszkańcy miasta mogli wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu uczniów i absolwentów naszego gimnazjum. Fotografie autorstwa Dominiki Tomaszewskiej do obejrzenia w Galerii. a film TUTAJKuchenne potyczki młodzieży pod okiem specjalistyW piątek 19 lutego 2016r. już po raz kolejny odwiedził nas zaprzyjaźniony kucharz pan Robert Kopacz, który wspólnie z uczestnikami koła kulinarnego przygotował kilka smacznych sałatek. Celem jego wizyty było propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży. W trakcie pracy młodzież mogła wysłuchać porad z zakresu zdrowego żywienia, jednocześnie podpatrzeć profesjonalistę przy pracy oraz wspólnie z nim gotować . Wiecej informacji i zdjęcia w Kąciku kulinarnym czy li TUTAJ.

Koło kulinarne działające w naszej szkole ogłasza konkurs na wielkanocną dekorację stołu. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ"Stop dopałkom"


Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Domagała i Natalia Ogonowska nakręciły film na konkurs organizowany przez Świetokrzyskie Kuratorium Oświaty pt. "Stop dopałkom". Zadaniem filmu było przekonanie wszystkich młodych ludzi, że dopalacze niosą ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo i stanowią pułapkę, z której bardzo ciężko jest się wydostać. Nad projektem opiekę sprawowała pani Katarzyna Przeworska. Zapraszamy do obejrzenia filmu TUTAJ.

Szkolne WalentynkiW piątek 12 lutego 2016r. z okazji Walentynek uczniowie naszej szkoły oprócz zwyczajowej „poczty walentynkowej” mogli podarować swojej walentynce coś słodkiego. Młodzież należąca do kółka kulinarnego przygotowała słodkie walentynki w postaci mufinek. Podczas dużej przerwy były one rozprowadzane wśród społeczności szkolnej.Występ uczniów na BorzeW niedzielę, 14 lutego odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę rozstrzelania przez Niemców 360 osób w lesie na Borze. Jak co roku przedstawiciele władz miasta i powiatu, parlamentarzyści, delegacje zakładów pracy, związków zawodowych i kombatanckich, przedstawiciele szkół i mieszkańcy naszego miasta oddali hołd pomordowanym. Część artystyczną przygotowali uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Film do obejrzenia TUTAJ

Zdjęcia autorstwa Karola Szapszy w Galerii czyli TUTAJ.Rozdanie Listów GratulacyjnychW dniu dzisiejszym czyli 3 lutego 2016 r. mięliśmy ogromny zaszczyt i przyjemność spotkać się w szkole z rodzicami uczniów, którzy osiagnęli bardzo dobre wyniki nauczania i wręczyć im Listy Gratulacyjne oraz podziękować za doskonałą współpracę ze szkołą. Spotkanie to było też okazją do podsumowania pracy uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/16. Praca ta przedstawia się bardzo dobrze. Całość imprezy wzbogaciły wystepy muzyczne uczniów: Maksa Pandyry, Dominiki Brackiej, Ingi Kasinskiej, Kacpra Palkowskiego, Julii Jackowskiej. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się oczywiście w Galerii

a film TUTAJ       Film z obchodów 90 - lecia NSJUprzejmie donosimy, iż udało nam się zebrać materiały, zmontować i zamieścić w Internecie film z występu  uczniów Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej przygotowany z okazji uroczystych obchodów 90 - lecia parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku – Kamiennej, który odbył się  12 czerwca 2015 r. Zachęcamy do obejrzenia TUTAJ.Film edukacyjny „Bajka o niebieskim ptaku”Przedstawienie „Bajka o niebieskim ptaku” powstało w celu przybliżenia tematyki autyzmu i było odpowiedzią na problem niskiej świadomości społeczeństwa w tej kwestii oraz stygmatyzacji osób z tym zaburzeniem.

Spektakl w reżyserii p. Anny Chojnackiej ip. Eweliny Zagdan-Łabudy stał się inspiracją do nagrania filmu edukacyjnego. Film zrealizowano we współpracy ze stowarzyszeniem „Praxis” przy wsparciu finansowym ze środków PFRON-u.

W filmie wystąpili uczniowie klasy II b, piosenkę „Szyba” wykonała Maja Skórska przygotowana przez p. Małgorzatę Skuzę.

Zdjęć i montażu podjął się Konrad Kopycki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu TUTAJ.Dzień Babci i DziadkaPamiętając o tym, że są w kalendarzu takie dwa dni, w czasie których nasze serca i myśli kierujemy w stronę ukochanych babć i dziadków uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku przygotowali dla seniorów zgromadzonych w stowarzyszeniu "Złota Przystań" koncert życzeń przeplatany skeczami, życzeniami i pokazami tanecznymi.Filmik z wydarzenia TUTAJ.Gimnazjówka 2016Za nami Gimnazjówka 2016. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 przemówieniami pani dyrektor Krystyny Błaszczyk, przewodniczacej Samorządu Uczniowskiego - Kamilii Zalewskiej oraz przedstawiciela Rady Rodziców. Potem przyszedł czas na tradycyjnego poloneza i walca. Oba tańce wypadły znakomicie. Młodzież wygladał pięknie. Po sesji zdjęciowej, która odbyła się na sali gimnastycznej przyszedł czas na szalona zabawę. Zdjęcia sal TUTAJ


DLA UCZNIÓW DOWOŻONYCH Z DZIELNICY DOLNEJ KAMIENNEJ DO SZKOŁY I Z POWROTEMOd dnia 01.01.2016r. uczniowie którzy korzystali z dowozu otrzymają bezpłatne bilety na dojazd do gimnazjum i będą korzystać z dojazdu we własnym zakresie. Bilety będą do odebrania w kancelarii szkolnej w dniach  4-5. 01.2016r.

Ponadto informujemy, że autobusy linii 5 i 19 będą kursowały do przystanku przy ul. Akacjowej w określonych godzinach i tylko w dni nauki. Rozkład jazdy autobusów do pobrania:

 

linia numer 5

 

linia numer 19


Spotkanie opłatkowe z udziałem Biskupa A. OdzimkaUczestnikami bardzo podniosłej uroczystości, która miała miejsce w naszej szkole byli w miniony czwartek uczniowie, nauczyciela oraz zaproszeni goście w osobach: Biskupa Pomocniczego Diecezji Radomskiej - Adama Odzimka, Wicekuratora p. Grzegorza Bienia, Zastepcy Prezydenta Miasta Skarżyska - Kamiennej             p. Krzysztofa Myszki oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Mowa oczywiście o Spitkaniu Wigilijnym, które w tym roku miało szczególny charakter. Pieknie przygotowana uroczystośc pod kierunkiem p. Małgorzaty Malik, p. Iwony Bogusiewicz oraz ks. Konrada Resiaka skłoniła wszystkich do głebokiej refleksji i zacheciła do wspólnego śpiewania kolęd.

Film z uroczystości TUTAJDziękujemy p. Grzegorzowi Bieniowi za udostępnienie zdjęć z tej uroczystości.


Zapal światło wolnościW poniedziałek 14 grudnia uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum uczcili 34. rocznicę wybuchu stanu wojennego.  Zaprosili oni do Miejskiego Centrum Kultury - władze miasta, uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Skarżyska - Kamiennej. Zebrani w patio goście mogli wysłuchać piosenek z tamtego okresu. szczegółowe informacje i zdjęcia znajdziecie TUTAJ. Film nakręcony i opublikowany przez Urząd Miasta znajdziecie TUTAJ

natomiast nakręcony przez Jakuba Czajkowskiego TUTAJ 

Światełka na miejskiej choince.11 grudnia -  po godzinie 17 – zapaleniem lampek na miejskiej choince ustawionej na placu przed Dworcem PKP, Prezydent Miasta Skarżysko-Kamienna Konrad Krönig oficjalnie rozpoczął sezon świąteczny w naszym  mieście.
O oprawę muzyczną zadbała młodzież i absolwenci naszego gimnazjum , którzy zachęcali przybyłych na spotkanie mieszkańców do wspólnego śpiewania kolęd.

Mikołaj w naszej szkoleW tym roku 7 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. W rozdawaniu prezentów - cukierków dzielnie pomagali mu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Towarzyszyła temu wydarzeniu podniosła, przedświąteczna atmosfera.

Mocny FundamentKacper Palkowski uczeń klasy 3d w dniu 25 listopada 2015 r. odebrał stypendium "Mocny Fundament". Przyznane ono zostało za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wybitne osiagnięcia sportowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Nagrodę wręczał prezydent miasta p. konrad Kroning podczas uroczystej Rady Miasta. (Zdjecie pochodzi z portalu skarzysko24.pl)

Gra edukacyjna "Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota"W czwartek 26 listopada w Gimnazjum nr 2 odbyła się po raz pierwszy gra edykacyjna "Oil city - galicyjska goraczka czarnego złota". W pierwszej edycji wzięło udział 21 uczniów z klas trzecich. Stworzyli oni 7 drużyn 3 - osobowych. Gra trwała prawie 3 godziny. Nad poprawnościa rozgrywek czuwała 2 nauczycieli historii i WOS - p. Przemysław Żmijewski i p. Wiktor Geller. Wyniki były nastepujące:

1 miejsce - uczniowie klasy 3b,

2 miejsce uczniowie klasy 3c,

3 miejsce uczniowie klasy 3e.

10 grudnia odbędzie się kolejna rozgrywka. Zdjęcia z turnieju znajdziecie TUTAJ

Dni Języków ObcychDnia 23 listopada 2015 uczniowie klas 3 - Kacper Palkowski i Karol Szapsza, wraz z nauczycielką języka angielskiego p. Kariną Wścisłowicz wzięli udział w Dniach Języków Obcych organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem spotkania była prezentacja osiągnięć uczniów uczących się języków obcych oraz przybliżanie nauczycielom i uczniom różnych zagadnień ułatwiających i uatrakcyjniających nauczanie i uczenie  się języków obcych. Więcej wiadomości TUTAJ

Festiwal Fredrowski w Miejskim Centrum Kultury25 listopada na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej  z okazji „ Roku Teatru” odbył się przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły Festiwal Fredrowski.  Inspiracją była wciąż aktualna, jednocześnie tradycyjna i współczesna twórczość Aleksandra Fredry, który pokazywał w swoich utworach dobry świat, zabawnych ludzi, ani jednego złego charakteru, tylko śmiech z natury ludzkiej i miłość do ludzi i życia.

Aktorami, scenarzystami i charakteryzatorami byli oczywiście uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy przygotowani przez panie: Grażynę Gładyś, Annę Fąfarę, Annę Chojnacką, Ilonę Piastę i Dorotę Dwojak. Oprawa muzyczna i multimedialna panie: Joanna Karlikowska – Mańko i pani Małgorzata Skuza. Impreza została przeprowadzona w ramach akcji: Rozbudźmy Skarżysko – Kulturalnie. 

Przegląd Pieśni PatriotycznejW czwartek 26 listopada, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania oraz koncert finałowy VII Przeglądu Pieśni Patriotycznej - Skarżysko-Kamienna 2015. W konkursie nasza szkołę reprezentowali: 

  1. Dominika Bracka – piosenka „Miasto”
  2. Inga Kasińska – piosenka „Niezłomni”
  3. Zespół wokalno – muzyczny w składzie Natalia Depo, Krystian Szczygieł. Aleks Ghadhoun – piosenka „Zbroja”.

Wszyscy wykonawcy przygotowani pod kierunkiem pań: Małgorzaty Malik i Małgorzaty Skuzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Do finału przeszła Iga Kasińska zajmując ostatecznie 3 miejsce w kategorii Open. Gratulujemy i życzymy wszystkim śpiewającym sukcesów, nie tylko w naszym mieście.

Film z występu TUTAJ 

Wieczornica patriotycznaDnia 19 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole wieczornica patriotyczna.
Na uroczystość tą zostali zaproszeni wszyscy rodzice uczniów klas pierwszych oraz grono pedagogiczne naszego gimnazjum. Program uroczystości przygotowała pani Katarzyna Przeworska wraz z klasą 1 " a".

Jej uczestnikami byli uczniowie klasy I "a" oraz członkowie koła " Szkolne Spotkania z Muzyką". Oprócz piosenek o tematyce patriotycznej mogliśmy usłyszeć instrumentalne wykonania najważniejszych w historii Polski utworów , takich jak : Polonez "Pożegnanie ojczyzny" - Konstantego Kleofasa Ogińskiego ( akordeon - Dominik Żak) , "Rotę"  - Feliksa Nowowiejskiego ( skrzypce - Maksymilian Pandyra) , finałowa kantata z IX Symfonii Ludwika van Beethovena ( instrumenty klawiszowe - Patyrycja Bilska). Uroczystość urozmaiciły prezentacje multimedialne. Pracę nad wieczornicą wsparły panie : Joanna Karlikowska - Mańko oraz Jolanta Kubasiewicz. (Zdjęcia z występu TUTAJ

Święto Odzyskania NiepodległościW dniu 10.11.2015 r. na sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 2 odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor szkoły Krystyna Błaszczyk. Zgromadzeni wysłuchali krótkiego recitalu poetycko –muzycznego z wsparciem uczniowskiego chóru pod kierunkiem pani Małgorzaty Malik. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2F, 2E oraz 3F z pomocą nauczycieli : Małgorzaty Pisarek i Przemysława Żmijewskiego.

Warsztaty w muzeumW dniu 06.11.2015 grupa dziewczat z klasy 2b, pod opieką p. teresy Krupy i p. Kamili Dopierały, wzięła udział w warsztatach w Muzeum dialogu Kultur w Kielcach. Zajęcia o tytule "Dogadajmy się - co robić, aby sie dobrze porozumieć", przybliżyły istotę dialogu, jego możliwości, uwarunkowania, rolę czynników pozawerbalnych. Mogliśmy sprawdzić, czy to co mówimy jest dobrze rozumiane przez naszych odbiorców, czy komunikujemy sie efektywnie. Okazało sie, że to nie takie proste....

Poznajemy zwyczaje krajów anglojęzycznychW tradycję naszej szkoły wpisało się przybliżanie kultury, historii i zwyczajów państw anglojęzycznych. Z okazji zbliżającego się Halloween, drugiego po Bożym Narodzeniu, najpopularniejszego święta obchodzonego  w USA i Wielkiej Brytanii, nasza szkoła zaroiła się różnego rodzaju przebierańcami. Mogliśmy spotkać upiorne panny młode, przybyszów z kosmosu czy wojowników. Wszyscy przebrani uczniowie mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Nagrodą był „Karnet nieprzygotowań”.

Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego, pani pedagog oraz członków SU wyłoniło zwycięzców przyznając 3 pierwsze miejsca dla Alexa Ghadhauna z kl. 3a, Natalii Ogonowskiej z kl. 3c i Martyny Cieślak z kl. 2b. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ

SZKOLENIE W ZAKRESIE PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA W GIMNAZJUM NR 216 października, z okazji obchodów III Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie
z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku – Kamiennej uczestniczyli w  szkoleniu  z udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 

Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele  Fundacji „Cardiovascular Center Foundation”, która w ramach swojej działalności, oprócz prewencji chorób układu krążenia, zajmuje się również promowaniem szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiej Rady Resuscytacji, gdyby zwiększyć poziom edukacji na temat przywracania akcji serca, możliwe byłoby uratowanie nawet 100 000 osób rocznie w całej Europie.

Obchody Dnia Patrona Szkoły„Cześć i chwała bohaterom!” – tym okrzykiem zakończono spektakl wystawiony z okazji Dnia Patrona Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy. Uroczystości miały miejsce 7 października w Miejskim Centrum Kultury. Spektakl przygotowany przez: Annę Chojnacką, Joannę Karlikowską – Mańko, Małgorzatę Malik, Małgorzatę Skuzę obejrzeli uczniowie, mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście. Na uwagę zasługuje fakt, że na scenie występowało ponad 80 uczniów (aktorów, chórzystów, wokalistów i instrumentalistów). Zdjęcia autorstwa Karola Szapszy do obejrzenia w Galerii oraz TUTAJ 

Odsłonięcie tablicy w poświęconej gen. Antoniemu Hedzie - SzaremuNa Wojennym Cmentarzu Partyzanckim Żołnierzy Armii Krajowej na Pogorzałym,

 27 września 2015 r. uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą gen. Antoniemu Hedzie – Szaremu. Organizatorami tego wydarzenia był: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Środowisko „Szaraków” w Skarżysku-Kamiennej, 13. Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły zaprezentowali podczas tej uroczystości krótki program artystyczny. film TUTAJ

60 - lecie Miejskiej Komunikacji samochodowejW sobotę 26 września 2015 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się obchody 60-lecia istnienia Miejskiej Komunikacji Samochodowej. W uroczystościach wzięli również udział uczniowie naszej szkoły prezentując krótki program artystyczny składający się ze scenki kabaretowej, piosenek oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej kolorów i marek autobusów w naszym mieście.

Uroczyste pasowanie na ucznia24 września odbyło się pasowanie na ucznia Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski. Po ślubowaniu na sztandar szkoły, każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie. W klasach pierwszych jest obecnie 5 oddziałów. 

1A - wychowawca p. Katarzyna Przeworska,

1B - wychowawca p. Anna Fąfara - Dulęba

1C - wychowawca p. Wiktor Geller

1D - Wychowawca p. Marzena Dyl

1E - wychowawca p. Karina Wścisłowicz

Narodowe czytanie "Lalki" w MCKW sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyło się czytanie powieści Bolesława Prusa „Lalka” w ramach 4. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Organizatorami akcji było Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej. Oprócz miejskich samorządowców i dyrektorów placówek w akcję włączyła się również młodzież naszego miasta. Gimnazjum nr 2 reprezentowali w tym roku uczniowie klasy 3a przygotowani pod kierunkiem p. Joanny Karlikowskiej – Mańko i pani Małgorzaty Skuzy. (Zdjęcia z wydarzenia w Galerii)