Wydarzenia 2011/12Zamknięcie rekrutacji

Przypominamy, ze ostateczny termin składania dokumentów (świadectw ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczeń OKE o wynikach sprawdzianu po szkole podstawowej oraz fotografii) upływa dnia 3 lipca 2012r.

Miłośników odkładania wszystkiego na ostatnia chwilę prosimy o pospiech ;

Festiwal Nauki

Piątek 22 czerwca upłynął w naszej szkole pod znakiem pojedynków naukowych. Odbywały się one podczas zorganizowanego przez Dyrekcję szkoły i Samorząd Uczniowski Festiwalu Nauki. Do konkursu na najciekawszą prezentacje naukową z zakresu chemii i fizyki przystąpiło 25 drużyn. Poziom był wyrównany a prezentacje stały na wysokim poziomie. Publiczność mogła podziwiać doświadczenia i pokazy na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym gdzie zaprezentowano m.in. erozje wulkanu i granat dymny. Jury w składzie p. Jolanta Flis, p. Elżbieta Gębura i p. Małgorzata Skuza mialy bardzo trudny wybór. W trakcie obrad publiczność mogła obejrzeć pokaz udzielania pomocy przedmedycznej w wykonaniu Michała Frąckiewicza pod kierunkiem p. Jolanty Kubasiewicz, zjeść kiełbaski z grilla, odwiedzić stoisko z ciastami prowadzone przez dziewczęta pod opieką pani Alicji Fusik i pani Agnieszki Dądy. Wyniki konkursu były następujące:

1 miejsce klasa 2d - Katarzyna Soból i Magdalena Stępień

Wyróżnienie kl. 3a - Aleksandra Plasek i Aleksandra Pacholczyk

Wyróżnienie kl. 3d i 3c - Mikołaj Leszczyński i Igor Tabiś

Wyróżnienie i nagrodę publiczności kl. 3e - Michał Frąckiewicz i Jan Rau.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zabawy za rok.

Kiermasz podręczników używanych


Informujemy, ze od 25 czerwca (poniedziałek) w naszej szkole w świetlicy zorganizowany zostanie kiermasz podreczników używanych. Serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00 - 13.00.

Wykaz podręczników


W dziale "Pliki do pobrania" dostępny jest zaktualizowany wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2012/13.

Warto ściągnąć i wydrukować.

Przypominamy również, że wkrótce w szkole odbedzie się kiermasz podręczników używanych.

Konkurs "Korczakowski"6 czerwca mięliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w konferencji popularno - naukowej, która odbyła się w Kielcach z okazji zakończenia konkursu poświęconego Januszowi Korczakowi pt." Ku czci starego doktora". W konkursie wojewódzkim, składającym się z 3 etapów wzięło udział sześciu uczniów z naszej szkoły. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy osoby: Maja Stanisławska, Martyna Piętak i Artur Misztal. Piąte miejsce zajęła Maja Stanisławska i została poproszona o przedstawienia wykonanej przez siebie i zgłoszonej do trzeciego etapu konkursu prezentacji multimedialnej. Profesjonalne podejście i doskonałe przygotowanie zachwyciło obecnych na sali. Usłyszeliśmy ogromne brawa i podziękowania za to, że byliśmy jedyną szkołą w województwie, która miała tylu finalistów. Uczniów do konkursu przygotowały panie Małgorzata Skuza i Grażyna Gładyś natomiast rad co do właściwej konstrukcji prezentacji udzielała pani Joanna Karlikowska - Mańko.

Przekazanie władzy uczniom

Obchody Dnia dziecka w naszej szkole przebiegały pod znakiem wspaniałej zabawy. Władza w tym dniu została przekazana w ręce uczniów i tak dyrektorem szkoły został mianowany przewodniczący SU Wojciech Wydrzyński a lekcje prowadzili uczniowie. Odbywało się to jednak pod czujnym okiem dyrekcji i nauczycieli, którzy skrupulatnie przejrzeli scenariusze lekcji przygotowane przez uczniów

Mojej zwykłej, niezwykłej mamieDzień Matki to święto wyjątkowe, poruszające serca. Tradycją Gimnazjum nr 2 jest coroczne uroczyste świętowanie tego dnia. W bieżącym roku szkolnym uczciliśmy nasze Mamy montażem słowno - muzycznym. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, taneczne i recytatorskie. Występy bardzo podobały się zaproszonym gościom o czym świadczyły gromkie brawa. Program przygotowały: p. Jolanta Flis, p. Małgorzata Jakubczyk wspólnie z p. Małgorzatą Skuzą (oprawa muzyczna). Dekoracje wykonała p. Jolanta Kubasiewicz. Dokumentację fotograficzna zapewnił Igor Tabiś.

Wyróżnienie na festiwalu w KielcachSukcesem dla naszego zespołu wokalno - instrumentalnego zakończył się występ w VII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej Kielce 2012 r. Tekst napisany przez Marcelę Baińską do muzyki Justyny Steczkowskiej, wykonany przez Małgosię Kozerę - pianino, Basię Mruz - gitara, Wojtka Wydrzyńskiego - bongos oraz Marcelę Baińską, Krystynę Baczmańską, Olę Ludew i Adę Ostrowską - śpiew, zachwycił jury festiwalu. Zespół zdobył wyróznienie w kategorii gimnazja - zespół i wystapił na gali festiwalu prezentujac swój profesjonalizm i doskonałe przygotowanie. Przyjemność wspólnej pracy z zespołem miały panie Małgosia Skuza i pani Małgosia Malik. Oggromne gratulacje dla całego zespołu. Wszystkich, którzy chcą posłuchać nagrodzonego utworu odsyłamy do www.youtube.pl. Należy wpisać tytuł piosenki, który brzmi "W ten jeden dzień". Liczymy na przychylne komentarze.

"Arka Noego" w naszej szkole

18 kwietnia 2012 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych i przemocy w wymiarze 2 godz. lekcyjnych w każdej klasie I i II. Prowadził je pan Sławomir Barański ze Stowarzyszenia Pomocy "Arka Noego". Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach, dyskutowali, obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialna. Spotkamia cieszyły sie duzym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na podobne zajęcia w przyszłym roku.

'Błękitny marsz"

2 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 spod MCK wyruszył "Błekitny Marsz" ulicami miasta do SOSW nr 2, w którym wzięli udział nasi uczniowie pod opieką pani teresy Krupy. Był to pochód symbolizujący solidarność nas wszystkich z osobami dotknietymi autyzmem.

Warsztaty na temat autyzmu

15 marca 2012 odbyły się zajęcia warsztatowe na temat autyzmu. Wzięło w nich udział 16 uczniów z naszej szkoły z klasy 2d, 1c pod opieka pani teresy krupy. W SOSW nr 2 uczniowie wzieli udział w konkursie plastycznym "Autyzm, jakie to łatwe, jakie to trudne..."

IV edycja międzyszkolnego konkursu „Moda na zdrowie i ekologię”         

Dnia 30 marca 2012 w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu „Moda na zdrowie i ekologię”.  Celem konkursu jest pielęgnowanie postaw prozdrowotnych i popularyzowanie zagadnień związanych z ekologią, profilaktyką i ochroną zdrowego stylu życia. W pierwszej części uczniowie skarżyskich gimnazjów zmagali się z testem składającym się z 25 zadań. Druga część spotkania była to sesja popularno-naukowa związana z ekologią, ochroną środowiska i profilaktyką przygotowana przez uczniów ZSTM. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3d: Aleksandra Tasak, Patrycja Starostka, Daniel Mydlarz, Patryk Jaromin oraz uczennice klasy 2b: Aleksandra Dobrowolska, Martyna Cichosz i Aleksandra Sala. Ostatecznie miejsce na podium zajęła Aleksandra Dobrowolska – zwyciężczyni konkursu, Aleksandra Tasak zajmując 3 miejsce i Martyna Cichosz na miejscu 4. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.Martyna Cichosz

Klasy szóste w naszej szkoleW dniu 16 marca 2012 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów klas szóstych ze skarżyskich szkół podstawowych. Przygotowaliśmy dla nich program artystyczny pt. "Kabareciarski Klub Dwójki", który składał się ze skeczy i piosenek obrazujących - oczywiście z przymrużeniem oka - przeciętne życie gimnazjalisty w przeciętnym gimnazjum. Nad scenariuszem przedstawienia wspólnie z młodzieżą pracowały panie Małgorzata Skuza, Joanna Karlikowska - Mańko i Katarzyna Pawłowska. Dekoracją zajęła się pani Jolanta Kubasiewicz a obsługą techniczną imprezy pani Renata Matuszewska. Przygotowany z dużym poczuciem humoru program podobał się zarówno oglądającym jak i występującym. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok. Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii. 

II spotkanie w Akademii Geniusza 

W dniu 27 lutego 2012 r. grupa młodzieży z klas 1a,b,c,d i 2b oraz grupka uczniów z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 wzięła udział w drugim spotkaniu w ramach projektu AKADEMIA GENIUSZA zorganizowanym przez Wyższą Szkolę Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Tym razem młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. Mafia i terroryści, podczas którego dowiedziała się wielu ciekawych informacji na temat historii i działalności różnych grup przestępczych działających na terenie całego świata. W drugiej części poniedziałkowego spotkania młodzi studenci AKADEMII GENIUSZA mogli obserwować kilka doświadczeń z eksperymentalnej chemii. Pod czujnym okiem prowadzącego sami jako asystenci brali aktywny udział w wykonanych domowym sposobem doświadczeniach, poznając niektóre zagadki ze świata biochemii. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnień z różnych dziedzin chemii. Pokaz i wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Nowy numer gazetyZachęcamy do przeczytania nowego numeru naszej szkolnej gazety internetowej. W wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem www.mam.media.pl w zakładce Qumam o tytule Kałamarz a dodatkowo mozna go przeczytać w gablocie koło biblioteki szkolnej.GIMNAZJÓWKA 2012Wczoraj, 11 lutego, doczekaliśmy się kolejnej „Gimnazjówki”, czyli balu trzecioklasistów. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem młodzieży i gości oraz wręczeniem statuetek „Przyjaciel Szkoły” grupie osób okazujących szczególną pomoc i wsparcie naszej placówce.

Potem był tradycyjny Polonez, chwila dla reporterów i … zabawa do północy, a nawet ciut dłużej ;)

Można dodać, że młodzież prezentowała się i bawiła wspaniale.

Układ Poloneza przygotowały panie: J. Kubasiewicz i D. Juszczyk. Obszerniejsza foto-galeria wkrótce (jak tylko zdobędziemy zdjęcia z innych aparatów)

Na razie dostępne sa fotki na naszych miejskich serwisach www - TU i jeszcze TU.

PROGRAM EDUKACYJNY„OD DZIEWCZYNKI DO KOBIETY”Jak co roku tak i w tym, 2 lutego, odwiedziła naszą szkołę konsultantka programu edukacyjnego „Od dziewczynki do kobiety” z firmy Johnson & Johnson. Spotkała się z uczennicami klas pierwszych i przedstawiła krótką prezentację multimedialną.

Przybliżyła dziewczętom anatomię i fizjologię kobiety oraz zmiany zachodzące w ich organizmie w okresie dojrzewania. Omówiła także m. in. cykl miesiączkowy, pierwszą wizytę u ginekologa i znaczenie codziennej higieny ciała. Dziewczynki z wielką uwagą wysłuchały pogadanki, a następnie same zadawały pytania związane z nurtującymi je problemami.

Wszystkie otrzymały zestawy informacyjne od firmy Johnson & Johnson

Akademia Geniusza. Pierwsze Spotkanie.Za nami:

- trening karate z mistrzem Polski

- warsztaty z rzeźby i malarstwa

Przed nami:

- eksperymenty chemiczne

- "mafia i terroryści"

Jeśli choć trochę udało nam się Ciebie zaciekawić, są jeszcze zapisy. Chętnych prosimy o kontakt z panią Katarzyną Pawłowską

Gala Szkolnych Oskarów19 stycznia odbyła się w naszej szkole druga Wielka Oskarowa Gala. Uczniowie niemal od początku roku szkolnego zgłaszali swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach. Wyboru zwycięzców dokonano w drodze glosowania.

W tym roku rozdano Oskary w 10 kategoriach. Zdobyli je:

 

Kategoria 1: wokalna – MIKROFON Gim 2: Ada Ostrowska
Kategoria 2: SZKOLNY ORYGINAŁ – jedyny, niepowtarzalny uczeń: Eryk Kiliszek
Kategoria 3: NAJLEPSZY TANCERZ/TANCERKA – wyginam śmiało ciało: Damian Grzybowski
Kategoria 4: GORĄCY UŚMIECH – pogodny uczeń, szkolny optymista: Karol Kaczorek
Kategoria 5: SZKOLNY EINSTEIN – TĘGA GŁOWA – najlepsi z najlepszych: Maja Stanisławska
Kategoria 6: ODKRYCIE ROKU: Paweł Kowalski
Kategoria 7: KUBICA NASZEJ SZKOŁY – wyróżniający się sportowiec: Michał Malara i Roksana Grzyb
Kategoria 8: MILUSIŃSKI/MILUSIŃSKA - najsympatyczniejszy uczeń/uczennica: Mateusz Skowron
Kategoria 9: ŻARTOWNIŚ ROKU – uczeń, z którym zawsze jest wesoło: Marcin Plucner, Michał Frąckiewicz
Kategoria 10: BRATNIA DUSZA – Igor Tabiś
Kategoria nadzwyczajna – zaproponowana przez uczniów: SZKOLNY PICASSO: Filip Matla.
Gratulujemy wszystkim nominowanym, no i oczywiście – zwycięzcom.
Organizatorkami Gali były panie: Danuta Juszczyk i Zofia Glinka.

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"W dniu wczorajszym podliczyliśmy pieniądze zebrane podczas akcji "Góra Grosza". Dzięki wspaniale pracującym wolontariuszkom z klasy 2b - Martynie Cichosz, Aleksandrze Dobrowolskiej, Gabrieli Krakowiak, Paulinie Orlikowskiej, Aleksandrze Sali udało nam się zebrać kwotę 228,15. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji pięknie dziękujemy. Koordynatorkami były pani Małgorzata Skuza i pani Joanna Karlikowska - Mańko.

3 miejsce w Mistrzostwach Skarżyska w Piłce Koszykowej chłopców w roku szkolnym 2011/2012 

Reprezentacja:

1.Jan Rau (3E)

2.Robert Chojnacki (3E)

3.Łukasz Krzowski (3D)

4.Mateusz Szymczyk (2A)

5.Marcin Plucner (3D)

6.Jakub Kawka (3C)

7.Jakub Durlik (3C)

8.Eryk Kiliszek (3C)

9.Karol Rogoziński (2A)

10.Jakub Wiewióra (1B) 

Boże Narodzenie i Nowy Rok ;)Wszystkim, którzy zawitali na naszą stronę (a także tym, którzy tu nie trafili), życzymy zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2012 roku – oby był lepszy niż odchodzący rok 2011 i … gorszy od 2013.

Jasełka 201122 grudnia odbył się w naszej
szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pod hasłem „I narodził się Jezus w stajni, w ubóstwie i chłodzie…”

Podczas uroczystości sprzedawano karty świąteczne, z czego dochód przeznaczono na cele charytatywne.

Scenografię przygotowała klasa 2D, występowali uczniowie klas 1C i 2D oraz chór szkolny. Przygotowaniami kierowały panie M. Malik oraz M. Adach.

Nominacje do GALI SZKOLNYCH "OSCARÓW"

Otóż komplet nominacji do tegorocznych "OSCARÓW" - zapraszamy do zapoznania się z kandydaturami i oplotkowania ich przed wyborami ;)

 

1. MIKROFON GIM2 - Aleksandra Pląsek 3a, Ada Ostrowska 3b, Eryk Kiliszek 3c, Marcela Baińska 3e

2. ORYGINAŁ SZKOŁY - jedyny, niepowtarzalny uczeń - Eryk Kiliszek 3c, Agata Obara 3d, Jarosław Jaromin 3d

3. WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO - najlepszy tancerz, tancerka G2 - Damian Grzybowski 2b, Angelika Sitkiewicz 2c, Angelika Krupa 2e

4. GORĄCY UŚMIECH-pogodny uczeń, szkolny optymista-Dorota Wielchorska 1b, Mateusz Skowron 1c, Karol Arent 3b, Karol Kaczorek 3e

5. SZKOLNY EINSTEIN-TĘGA GŁOWA - najlepsi z najlepszych - Maja Stanisławska 2b,    Mikołaj Maciąg 3c, Paweł Zugaj 3e

6. ODKRYCIE ROKU 2011 - szkolny talent - Eryk Kiliszek 3c, Paweł Kowalski 3c, Łukasz Krzowski 3d

7. KUBICA NASZEJ SZKOŁY- najlepszy sportowiec GIM 2 Patrycja Siadaczko 2b,Roksana Grzymała 3b, Kinga Derlatka 3b; Karol Rogoziński 2a, Bartosz Jabłoński 2c, Michał Malara 3a

8. MILUSIŃSKI, MILUSIŃSKA ROKU - najsympatyczniejszy uczeń-Tomasz Dąda 1b, Mateusz Skowron1c, Piotr Kotwica 2a, Maria Matla 3c,

9. ŻARTOWNIŚ ROKU - z nim zawsze w szkole wesoło - Mateusz Jabłucki 2a, Marcin Plucner 3d, Michał Frąckiewicz 3e, Karol Kaczorek 3e

10. BRATNIA DUSZA - pomocna dłoń-Jan Leśniewski 1c,Katarzyna Nowak 2c, Igor Tabiś 3c, Katarzyna Śliwińska 3d            

Dodatkowa kategoria SZKOLNY PICASSO - Filip Matla 1c

Finał II etapu projektu "Polskie Drogi do Wolności"W dniu 13 grudnia 2011 r. w Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku – Kamiennej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje i przechowywać ideałów czystość… - stan wojenny 30 lat po”, który stanowił II etap projektu „Polskie drogi do wolności” pod patronatem Prezydenta Miasta – pana Romana Wojcieszka.

Celem konkursu było upamiętnienie 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, rozwijanie wiedzy i zainteresowań najnowszą historią naszej Ojczyzny oraz regionu, budzenie szacunku dla działalności wolnościowej i niepodległościowej Polaków w XX w., kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Inicjatorkami konkursu były: Małgorzata Skuza, Małgorzata Pisarek i Joanna Karlikowska – Mańko.

Do konkursu przystąpiło 50 uczniów, zgłaszając 35 prac w dwóch kategoriach: film i prezentacja multimedialna. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym.

Pokaz prac finałowych został wzbogacony piosenkami z tamtego okresu, wykonanymi przez uczennice naszego gimnazjum: Adę Ostrowską, Barbarę Mruz, Aleksandrę Ludew, Małgorzatę Kozerę, Krystynę Baczmańską, Aleksandrę Pląsek, Agatę Jędrzejczyk i Paulinę Orlikowską.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Prezydent Roman Wojcieszek, Naczelnik Wydziału Oświaty - Krzysztof Myszka oraz Beata Wojciechowska – rzecznik Prezydenta Miasta.

WYNIKI KONKURSU

„Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje i przechowywać ideałów czystość… - stan wojenny 30 lat po”

 

KATEGORIA FILM:

1 MIEJSCE – Artur Misztal 2B

2 MIEJSCE – Paweł Kowalski (3c), Mateusz Szlęzak (3d)

2 MIEJSCE – Marcin Jurczak (3d)

3 MIEJSCE – Monika Dudek (2c)

3 MIEJSCE – Iga Falasa (2d), Aleksandra Wasilewska (2d)

KATEGORIA PREZENTACJA:

1 MIEJSCE – Katarzyna Soból (2d)

2 MIEJSCE – Aleksandra Ferenc (2a)

3 MIEJSCE – Łukasz Krzowski (3d), Mikołaj Leszczyński (3d)

3 MIEJSCE – Martyna Piętak (2a)

Wręczenie nagród w konkursie "Wiara, nadzieja, miłość"
    Mikołajki w tym roku w naszej szkole to nie tylko rozdawanie cukierków przez naszych szkolnych Mikołajów ale także prezenty przyznane w konkursie pt.” Wiara, nadzieja, miłość” organizowanym już po raz drugi przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunki p. Joannę Karlikowska – Mańko i p. Małgorzatę Skuzę. Wyniki publikowaliśmy wcześniej – dzisiaj miało miejsce wręczanie prezentów. W zaszczytną rolę Mikołaja wcieliła się pani dyrektor Krystyna Błaszczyk wręczając nagrody i dziękując za ogromne zaangażowanie uczestników w przygotowanie repertuaru do tego konkursu. Ogromne brawa dla wszystkich.

XI Konkurs Recytatorski „Fascynacje Sienkiewiczowskie”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych . Odbył się 25.11.2011 r. w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Suchedniowie. Nasza szkołę reprezentowały trzy uczennice: Paulina Mackiewicz, Aleksandra Bilska i Małgorzata Zabłocka. Paulina Mackiewicz "wyrecytowała" 3 miejsce. Serdeczne gratulacje.

"Polskie drogi do wolności"POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI – pod takim hasłem rozpoczęliśmy obchody 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na placu przed dworcem PKP uczniowie, władze naszego miasta, mieszkańcy oraz delegacje skarżyskich szkół mogły zobaczyć inscenizację powitania Marszałka Piłsudskiego, który wraz z korowodem niepodległościowym udał się na Skwer Kolejarzy, gdzie w asyście legionistów złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

Obchody Święta Niepodległości zakończyły się na Placu Staffa, gdzie uczniowie naszego gimnazjum montażem słowno muzycznym przybliżyli zgromadzonym fakty historyczne. Stukot końskich kopyt, mundury legionistów, ówczesne stroje, pokrzykiwania gazeciarzy, piosenki i wiersze odzwierciedlały atmosferę Polski, po stu dwudziestu trzech latach powracającej na mapy świata. Nie zabrakło również symboli patriotycznych: flag, rozet, a nawet biało czerwonych balonów i lampionów, które długo jeszcze szybowały nad miastem. Na wietrze powiewały transparenty upamiętniające zrywy powstańcze oraz inne wydarzenia historyczne, podczas których Polacy usiłowali zbliżyć się do upragnionego celu: odzyskania wolności.

Nad przygotowaniem i realizacją imprezy czuwała M. Pisarek we współpracy z K. Dopierałą, J. Karlikowską – Mańko, J. Kubasiewicz, M. Malik i M. Skuzą. Transparenty przygotował S. Kubasiewicz, zaś w akcji produkcji kotylionów i rozet wzięła udział większość uczniów.

Obszerny mateiał dziennikarski można obejrzeć tutaj. Nasza galeria - w Archiwum zdjęć.

ZaproszenieMamy zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do udziału w "Korowodzie Wolności" - Zaproszenie do pobrania.

Projekt "Polskie drogi do wolności"


W najbliższy czwartek (10.XI) organizujemy dużą imprezę plenerową dla uczczenia Święta Niepodległości.

Bliższe informacje na temat projektu - w ogłoszeniach.

"Święto Jabłka"28 października, na jednej z przerw międzylekcyjnych odbył się happening pod hasłem „JEDZ JABŁKA, A BĘDZIESZ ZDROWSZY”. Celem owej akcji było zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i zdrowotne rodzimych owoców, czyli jabłek.

Za przygotowanie i przeprowadzenie akcji odpowiedzialne były uczennice z klasy 2d, biorące udział w projekcie edukacyjnym na temat zdrowego odżywiania, które przeprowadziły akcję pod czujnym okiem opiekunów.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. A jabłka przywiezione prosto z sadu wszystkim bardzo smakowały.

Konkurs "Wiara, nadzieja, miłość" - rozstrzygnięty26 października odbył się w naszej szkole konkurs o tematyce religijnej pt. „Wiara – Nadzieja – Miłość”. Konkurs ten organizowany jest przez Samorząd Uczniowski już drugi raz. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i teraz cieszył się duża popularnością. Uczniowie mogli zaprezentować się w kategorii proza i poezja oraz poezja śpiewana.

Wyniki:

Kategoria: proza i poezja

1 miejsce - Aleksandra Bilska 1c

                    Paulina Mackiewicz 3b

2 miejsce -   Monika Dudek 2c

3 miejsce - Agata Jędrzejczyk 2b

                - Aleksandra Kociszewska 1c

 

Kategoria: poezja śpiewana

1 miejsce - zespół muzyczny 3e

2 miejsce - zespół muzyczny 2b


Halloween 

W dniu 25 października 2011 roku świętowaliśmy Halloween. Uczniowie wykazali się ogromną inicjatywą i wyobraźnią – byliśmy szczerze mile zaskoczeni. Mogliśmy podziwiać ciekawe stroje, makijaże i fryzury. Po szkolnych korytarzach przemykały czarownice, potwory, diabły i wampiry. W wyniku przeprowadzonego konkursu z nagrodami, pierwsze pięć miejsc zajęli:

 

1. Aleksandra Ludew

2. Marcin Plucner

3. Dominka Michnicka

4. Anita Kwiatkowska

5. Dominika Czechowska

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, i zapraszamy na Halloween Party za rok !

Szczególne podziękowania składamy klasom II A i III E za duży wkład, aktywność i pomysłowość.

Zapraszamy do oglądania niesamowitych zdjęć.

Konkurs profilaktycznyDnia 25 października 2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs profilaktyczny „Warto żyć bez nałogów” – VI edycja. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z dziewięciu szkół powiatu skarżyskiego. Każda drużyna rozwiązywała test wiadomości, układała hasła i przykładowy jadłospis dla nastolatka oraz wykonała plakat propagujący hasło „Warto zdrowo żyć”. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Nagrody i poczęstunek zostały zakupione za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej.

Wyniki:

Część teoretyczna:

1 miejsce - Szkoła podstawowa nr 8

Plakat:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

III Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego22 października druzyna z naszego gimnazjum uczestniczyła w biegu ulicznym zorganizowanym dla uczczenia pamięci zmarłego trenera lekkiej atletyki, Krzysztofa Wolińskiego. W III Memoriale Jego imienia naszą szkołę reprezentowali:


w kategorii dziewcząt:

 

Aleksandra Kubicka 1c
Natalia Szymula 1a
Paulina Mackiewicz 3b


w kategorii chłopców:


Bartosz Jabłoński 2c
Tomasz Bak 1c
Mateusz Czechowski 2e
Tomasz Stępnik 2e
Bartosz Gadecki 3d
Krzysztof Kuza 3d

Występ dla seniorówW sobotę 22 października, młodzież naszego Gimnazjum zaprezentowała się z programem rozrywkowym przed seniorami należącymi do grupy „Złota przystań”. Występ miał miejsce w Spółdzielni Mieszkaniowej i składał się z piosenek oraz skeczy pochodzących z repertuaru czołowych wykonawców polskich i kabaretów, w interpretacji naszych uczniów.

Mamy nadzieje, że widownia bawiła się równie dobrze jak wykonawcy.

Spotkanie z językiem angielskim "na żywo"W dniu 18 października 2011 w naszej szkole gościł John Chmura, native speaker ze Stanów Zjednoczonych, mający polskie korzenie :) oto dowód na zjawisko ‘melting pot’, czyli ,,tygiel narodów’’, jak popularnie nazywane są USA.

Uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętnością językowe, mieli możliwość poznać kulturę i zwyczaje amerykańskie, oraz zobaczyć, czym charakteryzuje się American English.

Spotkanie trwało dwie godziny, w czasie których uczniowie posługiwali się wyłącznie językiem obcym, zadawali pytania dotyczące zjawiska kulturowego the American Dream, typowych świąt obchodzonych w USA, popularnych sportów. Szczególnie dużo uwagi poświecono amerykańskiemu systemowi edukacji, w którym nie wolno ściągać, a za karę zostaje się po lekcjach w tzw. kozie;). Dowiedzieliśmy się, że Amerykanie są realistami, maja praktyczne podejście do życia, i bardzo cenią sobie wykształcenie. Są bardzo otwarci, przyjaźni i chętnie pomagają innym.

K. Dopierała

W dniu 12.10.2011 r. w Gimnazjum nr 2 odbyła się kolejna edycja festynu integracyjnego „Przyjazna Szkoła”. Dziewczęta ze szkół podstawowych rywalizowały między sobą w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2. Puchar trafił do Szkoły Podstawowej nr 5, która w bardzo zaciętym pojedynku pokonała Szkołę Podstawowa nr 1. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Szkoła Podstawowa nr 8. Każda ze szkół otrzymała nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, natomiast puchar ufundowała dyrekcja Gimnazjum nr 2. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, każda z uczestniczek otrzymała indywidualna nagrodę. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. 

Dzień Edukacji NarodowejTego samego dnia obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. O uśmiech każdego pracownika szkoły (i nie tylko) zadbali uczniowie, którzy zaprezentowali parodie scen z życia szkoły, domu i wydarzeń sportowych. Występ stworzył niepowtarzalną atmosferę wśród publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Wybrane fotki w Archiwum zdję
Ślubowanie "pierwszaków" 201113 października nastąpiła oficjalna uroczystość przyjęcia tegorocznych „pierwszaków” do naszej społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowania na Sztandar szkoły.

Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski

Konkurs dotyczący życia i twórczości ks. Sedlaka

Właśnie zakończył sie pierwszy etap konkursu o Włodzimierzu Sedlaku, pt."Ks. prof. Włodzimierz Sedlak - badacz, naukowiec, odkrywca - sercem skarżyszczanin". Polegał on za rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych, dotyczących życia i działalności księdza Sedlaka. Tylko 40% uczestników przechodziło do drugiego etapu.

Z ogromna radością informujemy, iż wśród siedmiu uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu jest troje naszych uczniów: Maja Stanisławska, Katarzyna Soból i Artur Misztal. Serdeczne gratulacje!!!

Drugi etap 19 października 2011 r. o godz. 10.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Rozdanie dyplomów kolejnych stopni awansu zawodowego29 września w Gimnazjum nr 2 odbyło sie uroczyste rozdanie aktów nadania kolejnych stopni awansu zawodowego nauczycieli. Gościliśmy nauczycieli z powiatu skarżyskiego, starachowickiego i ostrowieckiego. Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali krótki program muzyczny. Wykonali utwory przygotowane specjalnie na tą okazje, a także hity lat sześćdziesiątych i piosenki patriotyczne. Dla gości przygotowany był skromny poczęstunek. Dekoracje przygotowały panie Jolanta Kubasiewicz i Joanna Karlikowska–Mańko, natomiast scenariuszem i oprawą muzyczną zajęła sie pani Małgorzata Skuza.

Marcel

"Przyjazna Szkoła" - turniej minisiatkówki28 września w naszej szkole odbył się Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2. Uczestnikami byli nasi uczniowie oraz uczniowie skarżyskich podstawówek. Turniej jest elementem realizowanego przez nas programu „Przyjazna Szkoła”. Więcej informacji w zakładce „Sport szkolny”.

Piknik Ekologiczny27 września na Placu Staffa odbył się II Rodzinny Piknik Ekologiczny. Organizatorem tej imprezy był Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej wraz z Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury.

W programie pikniku znalazły się prezentacje dotyczące przepisów ruchu drogowego, zachowania się podczas pożaru, zdrowego odżywiania i pierwszej pomocy.

Szkoły przygotowały stoiska ekologiczne oraz różne występy. Rodziny reprezentujące poszczególne szkoły rywalizowały w konkurencjach ekologicznych.
Nasza szkoła również przystąpiła do tego pikniku. Naszym motywem przewodnim było hasło: „ŻYJ ZDROWO I EKOLOGICZNIE, A PLANETA ZIEMIA BĘDZIE TWOIM PRZYJACIELEM”. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali: repertuar z piosenkami o ekologii i zdrowiu, pokaz mody ekologicznej oraz bardzo zdrowe i ekologiczne, a zarazem barwne stoisko. Szkołę naszą w konkurencji ekologicznej reprezentowała jako jedyna babcia - p. Halina z wnuczkiem Dominikiem. Gimnazjum nr 2 otrzymało wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych i otrzymało z rąk pana Prezydenta Romana Wojcieszka czek na odbiór 42 calowego telewizora oraz zestaw piłek. Materiał foto - w Archiwum zdjęć

Agnieszka Dąd

Dzień bez Samochodu - 22.IX Obchody rozpoczęły się zbiórką przed Urzędem Miasta. Dzieci i mło- dzież ze skarżyskich szkół i przedszkoli przemaszerowali w kolorowym korowodzie ulicami: Sikorskiego, Krasińskiego oraz Armi Krajowej, głoszac hasła: "przesiądż sie na rower", "Stop samochodom" oraz "Jedź autobusem". Finał imprezy miał miejsce w hali sportowej, gdzie można było zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie mogło zabraknac maskotki Skarżyska - Rydka, który zabawiał dzieci i rozdawał im cukierki. Przybyli na imprezę mogli uczestniczyć w pokazach oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia. Najbardziej wyczekiwanym momentem było wręczenie nagród w trzech konkursach ogłoszonych przez prezydenta: fotograficznym, modelarskim oraz promującym komunikację miejską. Oczywiście nie zabrakło również naszej ekipy z panem Jarosławem Kotwicą na czele. Grupa była nieliczna, ale fajnie się reprezentowała.

Możemy się pochwalić drugim miejscem naszej uczennicy Moniki Dudek,w konkursie fotograficznym "Szczęśliwe życie bez samochodu". Nagrodą był odtwarzacz DVD.

Nagrodzone prace – w „Archiwum zdjęć/Szkolne wydarzenia" - razem z fotkami naszej Ekipy;)

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 21 września odbyły sie w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzone zostały zgodnie z Regulaminem. Na liście wyborczej znalazło sie
8 nazwisk kandydatów. Wszyscy spełnili wymagania Szkolnej Ordynacji Wyborczej.
W wyborach brali udział wszyscy obecni w tym dniu nauczyciele i uczniowie. Odbyły się one pod nadzorem Komisji Wyborczej w składzie Małgorzata Skuza - nauczyciel
i Adrianna Ostrowska - uczennica. Po przeliczeniu głosów Komisja ogłosiła wyniki:


1.Wojciech Wydrzyński

2. Maciej Winter

3. Katarzyna Soból

4. Jan Leśniewski

5. Martyna Cichosz

6. Tomasz Stępnik

7. Aleksandra Dobrowolska

8. Paulina Orlikowska


O przydziale funkcji zdecyduje Rada Samorządu Uczniowskiego na najbliższym zebraniu.


Rajd integracyjny

16 września przebiegał pod hasłem integracji uczniów klas pierwszych i drugich. Uczestniczyli oni w rajdzie pieszym, którego finał miał miejsce na boisku przy szkole na Pogorzałem. Po drodze zwiedzali miejsca pamięci związane z męczeńska śmiercią mieszkańców naszego rejonu. Uczniowie klas trzecich w tym czasie odwiedzili szkołę muzyczną i obejrzeli przedstawienie poświęcone II wojnie światowej.

Pierwsze spotkania z rodzicami8 września odbyły sie pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami. Spotkanie ogólne odbyło sie na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły - pani mgr Krystyna Błaszczyk oraz wicedyrektor - pani mgr Bogumiła Sadza przekazały rodzicom najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły.

Rodzice mogli też zapoznać sie z prezentacją multimedialną przygotowaną przez Komendę Powiatową Policji w Skarżysku, dotyczącą zagrożeń wynikających z łamania prawa przez młodzież. Całość wzbogacona została piosenkami pochodzącymi z ubiegłorocznych przedstawień "Szalone lata sześćdziesiąte" oraz "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Rozpoczynamy rok szkolny 2011/121 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2011/12. Szczególnie gorąco powitaliśmy pierwszoklasistów, którzy pełni ciekawości pojawili się w murach naszej szkoły. Zarówno im jak i pozostałym uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.