Wydarzenia 2012/13


"Muzyką do nieba"VI Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do nieba" po raz kolejny dał szansę prezentacji wokalnych talentów naszych uczniów. W tym roku zgłosiliśmy do konkursu trzy piosenki zdobywajac: III miejsce w kategorii soliści - Małgosia Sawina i wyróżnienie w kategorii duety i zespoły muzyczne - zespól w składzie : Aleksandra Bilska, Kinga Szymczyk, Joasia Mańturz, Wiktoria Paduch i Janek Lesniewski (bongos). Z prawdziwą dumą mozna stwierdzić, że repertuar został przygotowany na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy reakcja widowni. Przyjemność przygotowania młodzieży do konkursu miały panie Małgorzata Malik i Małgorzata Skuza. (zdjęcia w archiwum)

Absolwent na szóstkęZ dumą donosimy, iz w tym roku również mamy w swoich szeregach uczniów, którzy otrzymali zaszczytny tytuł "Absolwent na szóstkę". Są nimi: Maja Stanisławska, Artur Misztal, Wiktoria Bilska, Martyna Piętak. Do tego grona dołączyła z tytułem: wyróżniona przez Kapitułę przyznającą tytuł Monika Dudek. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w MCK a uświetniły ją muzycznie nasze uczennce:Ola Bilska, Karolina Smolarczyk, Ola Dobrowolska i Paullina Orlikowska. (zjęcia z wręczenia w Archiwum)

Matrioszka 2013Sukcesem dla naszych uczennic zakończył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej "Matrioszka 2013". Zespół muzyczno - wokalny w skladzie Aleksandra Bilska, Aleksandra Dobrowolska, Paulina Orlikowska, Żaneta Okła i Agata Jedrzejczyk (gitara) zdobył III miejsce w tym konkursie. Młodziez przygotowała p. Katarzyna Pawłowska. Do konkursu zgłoszone zostaly dwie piosenki. Te druga wykonywala Maja Stanisławska z pomocA Aleksandry Wężyk. Relacje video z konkursu można obejrzeć pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=_u2XGQAD4ZU . Oprócz naszych uczniów wystepuja tam także nasi absolwenci Karolina Kaczmarczyk, Maciej Sokół i Maciej Sokołowski. Zachęcamy do komentowania.

Nagrody w konkursie chemicznym przyznane

          Wzorem lat ubiegłych 6 czerwca 2013 r. odbył się Szkolny konkurs Chemiczny dla uczniów klas drugich. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania chemią, motywowanie do poszerzenia wiedzy chemicznej oraz popularyzowanie chemii wśród młodzieży.

          W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas 2a, 2b, 2c i 2d wyróżniających się wiedzą chemiczną.

 

Laureatami konkursu zostali:

1.       Przemysław Rydz 2c,

2.       Wiktoria Paduch 2c,

3.       Dominika Szymczyk 2c.

 

Wyróżnienie otrzymali:

1.       Rafał Kowalik 2a,

2.       Weronika Salwa 2c.

 

Organizatorem konkursu była nauczycielka chemii pani Jolanta Flis. 

Festiwal Nauki - WynikiJury w składzie: p. Jolanta Flis, p. Elżbieta Gębura oraz Małgorzata Skuza zdecydowało, iż w Festiwalu Nauki 2013 -

Grand Prix zdobyła Katarzyna Soból

1 miejsce - Artur Misztal, Kornel Derlatka,

2 miejsce - Angelika Kania, Karolina Mroczkowska

  oraz Monika Dudek, Emilia Kaczmarska

3 miejsce - Wiktoria Paduch, Rafał Kowalik

                oraz Maja Stanisławska, Bartek Kornacki

 

otrzymaja oni nagrody rzeczowe, dla pozostałych uczestników przewidziano dyplomy i wyróżnienia. O miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy zainteresowanych wkrótce.

Nasze gimnazjum na Skarżyskich Targach KsiążkiZ przyjemnością donosimy, że nasze gimnazjum miało w tym roku swoje stoisko na Pierwszych Skarżyskich Targach Ksiażki zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę przy pomocy MCK oraz Urzędu Miasta. Targi obywały się od 1 - 3 czerwca. Spotkali się na nich czołowi twórcy naszego regionu. Nasza delegacja pod opieką p. Małgorzaty Skuzy i p. Joanny Karlikowskiej - Mańko uczestniczyła w targach przez dwa dni. Zaprezentowaliśmy na nich m.in. tomiki poezji uczniowskiej powstałe przy pomocy p. Hanny Krasuskiej, tomik poezji dotyczący problemów ochrony danych osobowych pt. "Moje dane, moja sprawa" powstały przy pomocy p. Kamili Dopierały i SU (wzbogacony ilustracjami plakatów wykonanych przez naszych uczniów), książkę kucharską składajacą się z przepisów zgromadzonych przez koło kulinarne prowadzone przez p. Alę Fusik i Agnieszkę Dądę oraz archiwalnych i bieżących numerów szkolnej gazety Kałamarz. Stoiskiem opiekowali się nastepujący uczniowie: Wiktoria Bilska, Nikol Nowek, Aleksandra Strzemieczna, Anna Rachwał, Martyna Piętak i Artur Misztal. Gorąco im za poświęcony czas dziekujemy.

Festyn SzkolnyJak w wielu szkołach w Skarżysku również i u nas 31 maja przebiegał trochę inaczej niż zwykle. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć pokaz projektów zgłoszonych do Festiwalu Nauki, który już po raz drugi mamy przyjemność oraganizować, i który cieszy się ogromną popularnością zarówno wsród uczniów jak i nauczycieli, wziąć udział w grach i zabawach podwórkowych takich jak: gra w klasy, ciuciubabka czy gra w kapsle oraz przenieść się na chwilę w czasy Średniowiecza i poznać obyczaje wtedy panujące, dowiedzieć się co znaczył honor dla rycerza, za jakie przewinienia zakuwano w dyby i jak łatwo było zostać czarownicą. Dla głodnych i spragnionych funkcjonowało stanowisko z napojami i kiełbaskami przygotowane przez nauczycieli. Zabawa była doskonała. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka! ( zdjęcia oczywiście w Galerii)

Podsumowanie konkursu i Dzień Europejski27 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu dotyczacego Unii Europejskiej oraz wręczenie nagród dla osób, które zdobyły największą ilość punktów w tym konkursie. Główną nagrodę - czyli wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Europarlamentu ufundowaną przez poseła do Parlamentu Europejskiego Jaceka Włosowicza wręczył przedstawiciel jego biura. W wyjeździe oprócz zwycięzców konkursu czyli Mai Skórskiej oraz Mikołaja Półtoraka uczestniczyć będą również uczennice, które przez trzy lata nauki w gimnazjum wyróżniły się pracą na rzecz Samorządu Uczniowskiego i szkoły - Maja Stanisławska i Martyna Cichosz. Opiekunem wycieczki jest p. Wiktor Geller. Wydarzenia te stały się doskonałym powodem do zaprezentowania na forum szkoły tradycji i kultury wybranych państw Unii Europejskiej. Zaproszeni goście oraz uczniowie i nauczyciele mogli spróbować potraw charakterystycznych dla niektórych państw oraz obejrzeć przygotowany z dużym rozmachem przez panie: Zofię Glinkę, Mirosławę Raczyńską Łyżwe oraz Małgorzate Skuzę program artystyczny. (Zdjęcia by Martyna Cichosz w Galerii)

Uroczysty apelŚwięta miłości kochanej ojczyzny..... pod takim hasłem odbyły sie w naszej szkole uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku miały one postać uroczystego apelu przygotowanego przez kl. 1c oraz chór. Opiekunkami uroczystości były p. Małgorzata Pisarek, p. Jolanta Flis, p. Malgorzata Malik. Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii.

Laureaci w naszej szkoleZ ogromną dumą i radością donosimy, iż w tym roku szkolnym dwie uczennice naszej szkoły zdobyły zaszczytny tytuł laureata w konkursach przedmiotowych ogłaszanych przez Kuratorium. Z języka polskiego - Maja Stanisławska (opiekun p. Małgorzata Jakubczyk) i języka rosyjskiego - Angelika Sitkiewicz (opiekun p. Teresa Bień). Trzem kolejnym uczniom udało się zdobyć tytuł finalisty: z języka rosyjskiego - Martynie Piętak i Konradowi Soleckiemu (opiekun p. Teresa Bień) oraz z matematyki - Arturowi Misztalowi (opiekun p. Renata Matuszewska)

Wyróżnienie w konkursie plastycznym18 kwietnia 2013 r. uczennica klasy 1b - Anitka Sieczka odbierała w Biłgoraju wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym dotyczącym twórczości Siergieja Michałkowa odbywajacego się z okazji 100 - lecia jego urodzin. Opiekunką uczennicy jest pani Katarzyna Pawłowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces szkolnych tenisistów7 marca 2013 r. odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych w Kunowie. W kategorii "Chłopcy" szkołę naszą reprezentowali: Kamil Świercz, Patryk Łyżwa pod wodzą pana Jarosława Kotwicy. Występ chłopców stał na bardzo wysokim poziom i dał im awans do Mistrzostw Polski, które już niebawem. Szczegółowe informacje dotyczące występu znajdziecie w zakładce Sport szkolny.

Spotkanie z rodzicami klas szóstychW czwartek 11 kwietnia o godz. 17.30 odbyło się w naszej szkole spotkanie dyrekcji oraz nauczycieli z rodzicami uczniów klas szóstych, których dzieci chcą od września rozpocząć naukę w naszym gimnazjum. W tracie spotkania rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, terminarzem, poznać osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne przedstawione w formie prezentacji multimedialnej wzbogaconej występami młodzieży. Spotkanie zakończyły pytania zadawane dyrekcji dotyczace działalności szkoły w przyszłym roku szkolnym. (Zdjęcia wkrótce w Galerii)

Konkurs Ortograficzny w TZN


W czwartek 11 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku (w specjalnej kategorii) mogli do niego też przystapić gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Najwyżej w klasyfikacji w kategorii - gimnazjum uplasowały się: Joasia Mańtusz - 3 miejsce, Martyna Piętak - 4 miejsce. Oprócz w/w udział w konkursie wzięły jeszcze - Wiktoria Bilska, Wiktoria Padych, Kinga Szymczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Konkurs o Unii Europejskiej


8 kwietnia 2013 r. odbył sie w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Dwie najlepsze osoby w nagrodę wyjadą w czerwcu 2013 r. do Brukseli na kilkudniowa wycieczkę. Konkurs przeprowadził nauczyciel historii pan Wiktor Geller. Wyniki konkursu w Osiagnięciach

Akademia Geniusza - spotkanie drugie


Nie zważajac na zimową aurę, środowego popołudnia, niezłomni studenci Akademii Geniusza - uczniowie naszego gimnazjum byli tym razem honorowymi gośćmi radomskiego Radia Eska. W profesjonalnym gronie dziennikarzy odkrywali tajniki mediów. Szczegóły spotkania w zakladce Projekty i programy po lewej stronie w menu.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie


Wyróżnieniem dla naszej uczennicy z klasy Ib - Anitki Sieczki, zakończył się udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym poświęconym 100-leciu urodzin Siergieja Michałkowa. Zadaniem uczestników bylo namalowanie plakatu promujacego twórczość tego pisarza. Opiekunem konkursu była nauczycielka języka rosyjskiego pani Katarzyna Pawłowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta klas szóstych 2013W poniedziałek i czwartek gościliśmy w naszej szkole uczniów klas szóstych ze skarzyskich szkół podstawowych. Mogli oni wziąc udział w przygotowanym specjalnie dla nich konkursie na"Hit Dwójki". Wspólnie ze swoimi wychowawcami przyznawali punkty za wykonanie piosenek, które najbardziej im sie podobały. Tegorocznymi hitami została parodia piosenek przygotowana przez zespół "Chłopaki ze zgagą" oraz piosenka "Moja i twoja nadzieja' w wykonaniu zespołu Fetysh. Gratulujemy!

Zwiedzajacy mogli ponadto obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami uczestniczyć w pokazach doświadczeń naukowych. (zdjęcia do obejrzenia w galerii)

II Noc FilmowaMiło na poinformować, ze odbędzie się II Noc Filmowa - tym razem z myślą o naszych szkolnych kobietach. Szczegółowe informacje znajdziecie w Ogłoszeniach a harmonogram zamieszczamy poniżej.

 

 

HARMONOGRAM NOCY FILMOWEJ

 1. Termin nocy filmowej 08-09.03.2013 w godzinach 19.00-01.00
 2. W trakcie imprezy przewidziane są dwa seanse filmowe.
 3. Uczniowie wpuszczani będą od godziny 18.30 (obowiązkowo buty zmienne, poduszki, śpiwory)
 4. Przed seansami przewidziana jest 20 minutowa prelekcja dotycząca anoreksji i bulimii.
 5. Zgody i oświadczenia od rodziców muszą być dostarczone do biblioteki z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem (do 06.03.2013 r. włącznie)
 6. Po dostarczeniu oświadczeń w dniu 06.03.2013 zapadnie decyzja dotycząca ilości nauczycieli potrzebnych do opieki
 7. Przed imprezą zostaną wysłane stosowne pisma do Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej.
 8. Seanse będą odbywały się na sali gimnastycznej.
 9. Pomiędzy seansami przewidziana jest godzinna przerwa w trakcie której przewidziane jest uruchomienie kawiarenki z herbata i ciastem oraz zdrowymi sałatkami.
 10. Do dyspozycji uczniów będzie korytarz na parterze, sala gimnastyczna oraz toalety.
 11. Samorząd Uczniowski odpowiada za porządek podczas nocy filmowej.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii


KONKURS SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ O UNII EUROPEJSKIEJ


8 kwietnia 2013 r. odbędzie się w naszej szkole konkurs dotyczący Unii Europejskiej. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu jest pan Wiktor Geller. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I i II naszego gimnazjum. Konkurs będzie miał formę sprawdzianu składającego się z 45 pytań otwartych. Czas na rozwiązanie to 45 min. Za przygotowanie pytań odpowiedzialni są nauczyciele historii i Wos pani Małgorzata Pisarek i pan Wiktor Geller. Dwie osoby z największą liczbą punktów wyjadą w nagrodę pod opieką nauczyciela do Brukseli. Szczegółowe informacje dotyczace regulaminu, zaresu tematycznego oraz bibliografię znajdziecie w zakladce Ogłoszenia - Konkursy. Serdecznie zachecamy do uczestnictwa bo jest o co powalczyć!

InterblokOd października 2011r. do czerwca 2012r. nasza szkoła znalazła się w grupie szkół z terenu Polski, które testowały nowy program nauczania przedmiotów matematyczno – przyrodniczych – INTERBLOK. W trakcie 90 minutowych zajęć uczniowie klasy 2a samodzielnie przeprowadzali eksperymenty, rozwiązywali problemy badawcze pod czujnym okiem nauczycieli.Szczegółowe informacje oraz podsumowanie projektu znajdziecie w zakładce Projekty i programy.

Sprawozdanie z Białej Szkoły


W dniach 14-18.01.2013r. grupa 27 osobowa wraz z 4 opiekunami wyjechała na Białą Szkołę do Gliczarowa Górnego. W wyjeździe tym uczestniczyli uczniowie z różnych klas gimnazjalnych. Koszt wyjazdu na jedną osobę wynosił 570 zł w tym dodatkowe ubezpieczenie. Wyjazd ten był także dofinansowany przez Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, a także Urząd Miasta – Wydział do spraw alkoholowych.Szczegółowe sprawozdanie z pobytu znajdziecie w artykułach po lewej stronie menu, zakładka Od uczniów i nie tylko, a zdjęcia w galerii juz wkrótce.

Ogłoszenie


Do drugiego etapu konkursu wokalnego na ,,Hit Dwójki’’ decyzją jury w składzie p. dyr. Krystyna Błaszczyk,

p. Małgorzata Skuza, p. Joanna Karlikowska – Mańko,

p. Danuta Juszczyk przechodzą:

 

 1. Zespół Fetysh
 2. Ola Bilska
 3. Parodie Lady Gagi
 4. Zespół uczennic z kl. 3B+1B+2c
 5. Wiktoria Paduch
 6. Natalia Nawrot

Nowy numer szkolnej gazetyZachęcamy serdecznie do przeczytania specjalnego numeru gazety internetowej wydawanej przez naszą szkołę pt: Kałamarz, którą znajdziecie pod adresem http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/ka%C5%82amarz/13/2/17/

Po raz pierwszy naszej redakcji udało sie zdobyć status "Polecanego qumama". Ogromne gratulacja! (choć wiemy w jakich "bólach" powstawał). W numerze m.in. relacja z egzaminów próbnych, akcji "Zapal Światło Wolności" i artykuł o jednej z uczennic naszej szkoły. Polecamy!

Szkolne WalentynkiW Walantyki - jak co roku - uruchomiona została Poczta Walentynkowa. Listy dostarczane były osobiście przez przedstawicieli Samorzadu Uczniowskiego adresatom, ponadto dzięki niewątpliwym talentom kulinarnym uczennic z samorządu mogliśmy kosztować doskonałych walentynkowych babeczek. Były pyszne.

Skarżyski Mistrz Polszczyzny 201312 lutego w Miejskim Centrum Kultury odbył się konkurs o tytuł „Skarżyskiego Mistrza Polszczyzny 2013". Organizatorem była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej. Konkurs miał formę dyktanda jego autorem był prof. dr. hab. Andrzej Markowski. Do konkursu przystapiło 89 osób, w tym po raz pierwszy kilkudziesieciu gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Wielkim sukcesem uczestnictwo w dyktandzie zakończyło się dla Martyny Piętak i Wiktorii Bilskiej, które zdobyły wyróznienia i wspaniałe nagrody.


Od dnia dzisiejszego tj. 13.02.2013 r. Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum jest posiadaczem swojego loga. Autorem jest Artur Misztal z kl.3b. Jest to kolejna praca tego ucznia. Tak jak i poprzednie, również ta jest bardzo udana. Od teraz wszystkie dokumenty tworzone przez SU opatrzone będa tym logo.

Kolejna niebanalna impreza muzyczna


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NAJBARDZIEJ ORYGINALNYM KONKURSIE. WYBIERAMY HIT GIMNAZJUM NR 2.

W KONKURSIE MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ ZARÓWNO SOLIŚCI JAK I ZESPOŁY.

MILE WIDZIANA CIEKAWA CHOREOGRAFIA   I NIESTANDARDOWE WYKONANIE.

 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w dziale Ogłoszenia po lewej stronie w menu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.     Szykuje się fajna zabawa.

Bal Gimnazjalny 2013Gimnazjówka to pierwszy, poważny bal, w którym uczestniczą uczniowie. Świadczą o tym eleganckie kreacje i oczywiście polonez, który bal otwiera. W tym roku wspólnie z uczniami i dyrekcją odtańczyli go również wychowawcy klas trzecich. Całość uroczystości przebiegała wzorcowo - za co serdecznie dziekujemy uczniom i rodzicom - a zabawa trawała do rana. W trakcie imprezy rozwiązano konkurs ogłoszony przez SU na najciekawiej udekorowaną pracownię. W tym roku pan wice kurator Grzegorz Bień, który zaszczycił swoją obecnością uroczystość, wręczył nagrody za stylizację utrzymaną w atmosferze "Alicji w krainie czarów" dla klasy 3a oraz "Narnii" dla klasy 3c. zdjęcia w galerii

Plan zajęć na semestr II


Niestety - fajne rzeczy mają to do siebie, że się szybko kończą. Nie inaczej jest z feriami zimowymi. W poniedziałek żegnamy się ze słodkim lenistwem i wracamy do pracy ;)

Nowy semestr niesie ze sobą trochę zmian w planach zajęć - warto pobrać plik (arkusz Excella) i zapoznac się z owymi zmianami. Zapraszamy do działu "Pliki do pobrania".

Wręczenia listów gratulacyjnych 2013


Zazwyczaj pod koniec I półrocza w naszej szkole odbywa się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Jest to również doskonały monent na rzedstawienie wyników klasyfikacji za I pół. 2012/13, zapoznanie z wynikami konkursów, w których uczniowie naszej szkoły brali udział oraz działalnościa naszej szkoły. Tak też było w tym roku. 10 stycznia na sali gimnastycznej spotkali sie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przyznano ponad 80 listów gratulacyjnych. Cała uroczystość uświetniona była wysteęami naszych uczniów, wśród których największym uznaniem cieszyła sie parodia Lady Gagi. (Zdjęcia autorstwa Martyny Cichosz do obejrzenia w galerii.)

Życzenia świąteczneŻyczymy wszystkim zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt pełnych ciepła i miłości spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz spełnienia marzeń w nadchodzacym 2013 roku.

Światło WolnościSerdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy 13 grudnia 2012 r. uczestniczyli w akcji "Światło Wolności" zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, która miała na celu przypomnieć nam o tragicznych wydarzeniach zwiazanych z wprowadzeniem w 1981 Stanu Wojennego w Polsce. Całość akcji, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz mieszkańcy naszego miasta dostępna do obejrzenia pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=80OmfH4LNeM

(zdjęcia do obejrzenia w galerii - 3 z nich startują w konkursie fotograficznym organizowanym przez IPN. Dziś czyli 30 stycznia wiemy, ze jedno z nich dokładnie to opublikowane w newsie powyzej zostało nagrodzone. Gratulacje dla Martyny Cichosz autorki zdjęcia.)

Rozdanie nagród w konkursie "Mały bohater wielkich wydarzeń - dzieciom Warszawy 1944"Informujemy, ze w galerii z wydarzeń szkolnych ukazały sie zdjęcia z rozdania nagród w konkursie "Mały bohater wielkich wydarzeń - dzieciom Warszawy 1944". Nagrody wręczali p. Krzysztof Myszka - Naczelnik Wydziału Oświaty i p. dyr. Krystyna Błaszczyk. Szczegółowy opis konkursu znajduje sie w jednym z newsów poniżej. Przypomnijmy tylko, że laureatami zostali: w kategorii prezentacja multimedialna Katarzyna Soból kl. 3d a w kategorii film Artur Misztal kl.3b. (Artur jest równiez twórcą nowego loga biblioteki szkolnej naszego gimnazjum)

Ogłoszenie


Z przyjemnościa donoszę, że nasza szkoła ma nareszcie konto na youtube. Od tej pory bedziemy zamieszczać tam wszystkie filmiki z naszych szkolnych uroczystości - oczywiście odpowiednio opracowane pod czujnym okiem pani Małgosi Skuzy i Joasi Karlikowskiej - Mańko (opiekunów SU). Chętnych do tworzenia filmowej historii naszej szkoły zapraszamy do współpracy. Zachęcam do komentowania pierwszego z filmików będącego swoistą relacją z imprez szkolnych odbywajacych się w zeszłym roku pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=BYcCwwdhlCQ

Favicon


Wnikliwi obserwatorzy strony pewnie zauważyli, że w adresie internetowym naszej strony pojawił sie nowy element tzw. Favicon - Ikonka Ulubionych. Twórcą jest uczeń naszej szkoły Artur Misztal, któremy serdecznie dziekujemy za pomoc.

Zapraszamy na blog autora: http://arturmisztal.blogspot.com/

Uczniowie klas II uczestniczyli w żywej lekcji historiiW poniedziałek 19 listopada 2012 roku grupa uczniów klas II wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Podczas tego wyjazdu zwiedziła Sejm RP, dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat historii i samego funkcjonowania jednej z najważniejszych instytucji działających w państwie. Następnie młodzież udała się do letniej rezydencji króla Jana Sobieskiego i królowej Marysieńki – pałacu w Wilanowie, by tam pod czujnym okiem pani kustosz uczestniczyć w ciekawej lekcji historii prowadzonej metodami aktywizującymi nt. „Wnętrza Pałacu i ich symbolika”. (więcej informacji w zakładce Arciwum zdjęć - Wycieczki szkolne)

Komunikat w sprawie Białej Szkoły


W dniu 29.11.2012 r. (czwartek) o godzinie 17.00 w

sali A w Gimnazjum nr 2 w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące wyjazdu na „Białą Szkołę” w dn. 14-18.01.2013 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.          

Wręczono nagrody w konkursieWe wtorek 20 listopada w Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku – Kamiennej miała miejsce niecodzienna uroczystość. W tym dniu zostały wręczone uczniom nagrody w konkursie recytatorskim pt. „Wiara, Nadzieja, Miłość” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Utwory prezentowane były w dwóch kategoriach: Proza i poezja oraz Poezja śpiewana. Dobór repertuaru , wysoka jakość prezentacji oraz zaangażowanie emocjonalne uczniów zachwyciły komisję oceniającą w składzie p. Małgorzata Malik – nauczyciel muzyki, p. Joanna Karlikowska – Mańko i p. Małgorzata Skuza opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Po długiej naradzie jury ostatecznie zdecydowało, że w kategorii:

poezja i proza:

1 miejsce zajęła Monika Dudek kl. 3c,

2 miejsce zajęła Maja Skórska kl. 1b,

3 miejsce zajęła Dorota Dąbrowska kl. 3b,

w kategorii poezja śpiewana:

1 miejsce zajęła Żaneta Okła kl. 1b,

2 miejsce zajęła Małgosia Sawina kl. 1b,

3 miejsce zajęła Karolina Smolarczyk kl. 3a

Należy podkreślić, że była to już czwarta edycja konkursu zorganizowanego w całości przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku – Kamiennej, który i tym razem występował jako sponsor.

Obchody Święta NiepodległościApel z okazji Święta Niepodległości odbył się 9 listopada 2012 r.. Został on przygotowany przez uczniów klas: 3b, 3c, 1a oraz 1e pod kierunkiem nauczycielki Marioli Wróbel-Monthy.Dużej pomocy udzieliły panie nauczycielki: Małgorzata Skuza, Małgorzata Malik, Joanna Karlikowska-Mańko. Dołożono starań, by uroczystość dobrze oddała klimat tego święta, a zarazem, aby miała ona charakter odmienny od tradycyjnych akademii. Wystąpili: narratorzy, uczniowie w roli „żywej flagi”, przedstawiciele narodu polskiego oraz zaborcy. Uroczystość uświetniły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Uczestnikom apelu towarzyszyły odpowiednio dobrane fragmenty muzyczne oraz prezentacja multimedialna. (zdjęcia w galerii - autor Martyna Cichos

Ruszają zapisy do Białej Szkoły


Od poniedziałku 12 listopada ruszają zapisy do Białej Szkoły, której pierwsza edycja będzie miała miejsce w tym roku. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie w zakładce Ogłoszenia (po lewej stronie w menu). W razie watpliwości prosimy o kontakt z panią Małorzata Pawelec - psychologiem szkolnym

Przegląd Pieśni PatriotycznejOgromnych wzruszeń dostarczył nam występ uczennic naszej szkoły podczas piątej edycji Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Generała Antoniego Hedy „Szarego” - „Z Pieśnią do Niepodległej”. 6 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury mieliśmy okazję wysłuchać dwóch piosenek. Pierwszej pt. "Major Ponury": w wykonaniu Żanety Okły, Agaty Jedrzejczyk, Pauliny Orlikowskiej, Aleksandry Dobrowolskiej, Karoliny Smolarczyk, Wiktorii Paduch, Aleksandry Bilskiej oraz drugiej pt. " Orzeł Biały" w wykonaniu Małgorzaty Sawiny, Aleksandry Bilskiej, Joasi Mańturz, Natalki Nawrot i Tomka Skorupy. Mimo, że żadnemu zespołowi nie udało sie przejść do finału, to oba wykonania zostaną na długo w naszej pamieci. Przyjemność przygotowania zespołów do konkursu miały panie Małgorzata Malik i Małgorzta Skuza. (zdjęcia z imprezy autorstwa Martyny Cichosz w galerii)

Wyniki konkursu "Wiara - Nadzieja - Miłość"


W dniu dzisiejszym odbyły się przesłuchania do konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pt. "Wiara - Nadzieja - Miłość". Komisja w składzie p. Małgorzata Malik, p. Joanna Karlikowska - Mańko i p. Małgorzata Skuza wysłuchała dziesięciu prezentacji podzielonych na dwie kategorie: poezja i proza oraz poezja śpiewana. Wszystkie prezentowane utwory przygotowane były na wysokim poziomie. Jury ostatecznie zdecydowało, że w kategorii poezja i proza:

1 miejsce zajęła Monika Dudek kl. 3c,

2 miejsce zajęła Maja Skórska kl. 1b,

3 miejsce zajęła Dorota Dąbrowska kl. 3b,

w kategorii poezja śpiewana:

1 miejsce zajęła Żaneta Okła kl. 1b,

2 miejsce zajęła Małgosia Sawina kl. 1b,

3 miejsce zajęła Karolina Smolarczyk kl. 3a

Wszystkim serdecznie gratulujemy, o terminie wręczenia nagród poinformujemy zainteresowanych osobiście.

Występ dla seniorów


Z okazji Dnia Seniora uczniowie z naszego gimnazjum przygotowali program artystyczny pt,, Czar złotego wieku”. Szacowni emeryci mogli wysłuchać wielu piosenek z dawnych lat w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego z klasy 3b,2a,2c i 1b.Muzykę poważną prezentowały uczennice z klas pierwszych Laura Krzysztoszek i Marika Wlazło. W programie nie zabrakło również scen wywołujących uśmiech na twarzach seniorów. Doskonale rolę emeryta robiącego zakupy odegrała Maja Stanisławska. Natomiast Monika Dudek świetnie przedstawiła sceny z życia codziennego ludzi w podeszłym wieku. Całość uświetnił taniec towarzyski w wykonaniu Angeliki Krupy.

Sukces w konkursie dotyczącym ks. prof. Włodzimierza Sedlaka


30 października 2012 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. prof. Wł. Sedlaka odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu międzyszkolnego „Ks. prof. Włodzimierz Sedlak- badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin…”. W 2012 r. miała miejsce IV edycja konkursu dla skarżyskich szkół podstawowych i II edycja dla gimnazjów.

Organizatorami konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych byli: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. prof. Wł. Sedlaka oraz biblioteka publiczna.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

I etap konkursu dla gimnazjów odbył się 9.10. Wzięło w nim udział 15 uczniów z 5 skarżyskich gimnazjów.. Zadaniem uczestników było napisanie testu dot. ks. prof. Wł. Sedlaka Do etapu II zakwalifikowało się 6 uczestników konkursu, II etap polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej wykazującej posiadaną wiedzę o ks. prof.. Komisja konkursowa oceniała zawartość merytoryczną pracy oraz stosunek emocjonalny do tematu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 2 tytuły laureata: Maja Stanisławska i Monika Dudek oraz finalisty Artur Misztal. Opiekunką konkursu była pani Małgorzata Skuza. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

Po szczegóły odsyłamy na stronę: http://www.skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/9922-wreczono-nagrody-w-konkursie-wiedzy-o-ks-prof-sedlaku.html

Halloween 2012W tym roku szkolnym odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu na najciekawszy strój na Halloween. Do zabawy przystapiło 30 uczniów. Oceniani byli przez nauczycieli oraz pracowników administracji i obslugi. Każdy z oceniajacych mógł zagłosować tylko na jedną osobę.

Wyniki głosowania są następujące:

1 miejsce Angelika Krupa 3e,

2 miejsce Małgosia Sawina 1b,

3 miejsce Anita Kwiatkowska, Angelika Sitkiewicz 3c,

4 miejsce Maja Skórska 1b, Olek Skurski 1d

5 miejsce Paulina Orlikowska 3b

 

Nagrodę - czyli Karnet Nieprzygotowania - wręczyła Angelice pani dyrektor Krystyna Błaszczyk. Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy serdecznie dziekujemy. Na szczególne podziękowania zasługuje zaangażowanie w imprezę uczniów klasy 1b. Na obejrzenie wspaniałych kreacji zapraszamy wkrótce do galerii. Konkurs przygotowała pani Kamila Dopierała wspierana dzielnie przez Samorząd Uczniowski.

Nowy numer gazety


Ukazał się pierwszy w tym roku szkolnym numer naszej gazety internetowej pt. Kałamarz. Zapraszamy do przeczytania go w gablocie koło biblioteki i pod adresem

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/ka%C5%82amarz/12/10/15/

terminy egzaminu próbnego dla klas 3 w roku szkolnym 2012/13

 

Listopad: 13 - 14 - 15

Grudzień: 12 - 13 - 14

 

Wszystkim piszącym życzymy powodzenia.

I Noc Filmowa


Zapraszamy na I Noc Filmową. Skierowana jest ona do uczniów Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarzysku - Kamiennej. Ma się odbyć z 26/27 października 2012 r. od godz. 19.30 do godz 1.00. Po szczegóły związane z przebiegiem spotkania zapraszamy do Biblioteki Szkolnej lub Samorządu Uczniowskiego. Regulamin I Nocy filmowej zamieszczony jest w zakładce Inne Ogłoszenia - (w menu po lewej stronie). Na wypełnione przez rodziców lub opiekunów zgody czekamy do wtorku 23 października 2012 r. Prosimy o dostarczenie ich do biblioteki szkolnej, pani Joanny Karlikowskiej - Mańko lub przewodniczacej SU - Martyny Cichosz uczennicy klasy 3b.

(zdjęcia pojawią się w galerii niebawem)

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum nr 2"Dziękujemy naszym nauczycielom za wszystkie dobre rady, wiedzę, prostowanie naszych życiowych ścieżek, wsparcie w trudnych sytuacjach, wyrozumiałość dla naszych nie zawsze madrych zachowań i decyzji" - takimi słowami dziękowała młodzież nauczycielom za ich pracę. Dalsza część uroczystości miała niecodzienny charakter. Uczniowie (przedstawiciele każdej klasy) uczestniczyli w turnieju wiedzy "Wiem prawie wszystko". Były pytania z różnych dziedzin, były 3 rundy, były 3 szanse, było dużo emocji ze strony uczestników i widzów, były piękne piosenki, były nagrody dla zwycięzców: Tomka Stępnika z kl. 3e, Piotrka Kotwicy z kl. 3a, Artura Misztala z kl.3b. Byla bardzo dobra zabawa!

(zdjęcia w galerii szkolnejAKADEMIA GENIUSZA – II EDYCJA

 

Od dnia 29 października rusza ponownie AKADEMIA GENIUSZA (AG) - będzie to już II edycja. Podobnie, jak w zeszłym roku tak i w tym roku szkolnym grupa młodzieży z naszego Gimnazjum będzie uczestniczyć w zajęciach w Wyższej Szkole nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu.

Celem AG jest zapoznanie z różnorodnymi dziedzinami nauki i kultury, podsycanie naturalnej ciekawości oraz inspirowanie do poznawania i rozwijania własnych zainteresowań i umiejętności. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu (poniedziałek – od 15.00 – 20.00) w Radomiu. Uczestnictwo w AG jest odpłatne. Każdy uczestnik AKADEMII GENIUSZA otrzymuje z rąk rektora indeks do którego dokonywane są wpisy z poszczególnych zjazdów.

Na najbliższy zjazd zaplanowane są dwa spotkania:

 • Nauka posługiwania się alfabetem Brailla oraz
 • Spotkanie z mistrzami tańca towarzyskiego.

Chętnych serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z p. Katarzyna Pawłowską lub p. Agnieszka Dąda

Przydatne informacje


W zakładce Ogłoszenia znajdą państwo informacje dotyczace terminów spotkań z nauczycielami w ramach dni Otwartych i konsultacji przedmiotowych, a także inne informacje zwiazane z pracą szkoły.

WYNIKI KONKURSU MULTIMEDIALNEGO

„MAŁY BOHATER WIELKICH WYDARZEŃ
– DZIECIOM WARSZAWY 1944”

 

 

KATEGORIA „PREZENTACJA MULTIMEDIALNA”:

I miejsce         – Katarzyna Soból       – klasa 3D

II miejsce       – Małgorzata Dudek i Martyna   Imiela                         klasa 1C

III miejsce     – Bartłomiej Kornacki i Martyna Cichosz –                       klasa 3B

 

KATEGORIA „FILM”:

I miejsce         – Artur Misztal – klasa 3B

II miejsce       – Monika Dudek – klasa 3C

III miejsce       – Kacper Skuza, Natalia Zuba, Igor           Boćkowski – klasa 1B


nagroda specjalna – Michał Kotliński, Jakub Głogowski – klasa 1E

 

O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani osobiście
w późniejszym terminie.


GIMNAZJUM NR 2 – SZKOŁĄ Z ŻONKILEM


W czwartek 11 października 2012r. o godz. 11.30 w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej zainaugurowano udział Skarżyska w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2012". Pola Nadziei to coroczna kampania. Symboliczne sadzenie żonkili z udziałem przedstawicieli władz miasta i młodzieży miało miejsce przy Zespole Szkół Samochodowo - Usługowych. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji. Celem jej jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. W najbliższym czasie na terenie naszej szkoły również pojawi się poletko z żonkilami, które otrzymaliśmy w ramach akcji „SZKOŁA Z ŻONKILEM”. Koordynatorem tej akcji na terenie naszej szkoły jest p. Agnieszka Dąda – nauczyciel biologii. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy posadzone jesienią żonkile zakwitną zostaną ścięte i wręczone wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo akcję. Akcje tę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku – Kamiennej.

Pierwszy etap konkursu o Włodzimierzu Sedlaku zakończony


Z ogromną przyjemnością informujemy, iż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły: Maja Stanisławska, Artur Misztal oraz Monika Dudek zakwalifikowali się do II etapu konkursu dotyczacego życia i twórczości księdza Włodzimierza Sedlaka. Opiekunem konkursu jest pani Małgorzata Skuza.

Dzień Patrona2 października 2012 r. byliśmy świadkami niecodziennej uroczystości. Odbywała się ona w Miejskim centrum Kultury w Skarżysku – Kam. Oprócz społeczności szkolnej Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku – Kam. – uczniów, rodziców i nauczycieli, wzięli w niej udział prezydent pan Grzegorz Małkus, przewodniczący komisji oświaty pan Tomasz Sekuła oraz Halina Karpińska – członek komisji oświaty. Uroczystość dotyczyła obchodów święta   szkoły. W tym roku odbywały się one pod hasłem „ Mały bohater wielkich wydarzeń” i przybliżały udział dzieci w powstaniu Warszawskim. Wysoce przemyślany scenariusz został wzbogacony doskonałymi występami recytatorskimi oraz wykonaniami w zupełnie nowych aranżacjach piosenek Lecha Makowieckiego i Leszka Kołakowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż imprezę uświetnił występ 50 – cio osobowego chóru szkolnego prowadzonego przez panią Małgorzatę Malik oraz zaangażowanie w uroczystości uczniów klas pierwszych. Za całość: 3 – etapowej imprezy, gdzie:

1 etap stanowiło zapalenie przez uczniów świec w kolorze biało – czerwonym w kształcie symbolu walczącej Warszawy na Placu Staffa,

 

2 etap – program łączący elementy wizualne w formie prezentacji, w której wykorzystane zostały prace zgłoszone do konkursu multimedialnego dotyczącego Powstania Warszawskiego - Artura Misztala oraz Michała Kotlińskiego i Jakuba Głogowskiego, wierszy i piosenek patriotycznych,

 

3 etap zbiorowe puszczanie do nieba lampionów

 

Odpowiedzialne były panie Joanna Karlikowska – Mańko, Jolanta Kubasiewicz, Małgorzata Malik i Małgorzata Skuza. Imprezę wspierali Miejskie Centrum kultury, Muzeum Orła Białego oraz absolwenci szkoły.

(zdjęcia w galerii)

Pasowanie na ucznia27 września odbyło sie w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Przystapiło do niego 134 uczniów. Podzieleni zostali na pięć oddziałów.

klasa 1a - wych. p. Marzena Dyl,

klasa 1b - wych. p. Ewa Wojcieszak,

klasa 1c - wych. p. Małgorzata Pisarek,

klasa 1d - wych. p. Anna Fąfara - Dulęba,

klasa 1e - wych. p. Wiktor Geller

 

Uroczystość przygotowaną przez Samorząd Uczniowski zakończyła dyskoteka. (zdjęcia w galerii). Wszystkim przyjętym w szeregi uczniów naszego gimnazjum składamy najlepsze życzenia.


Nowy rok szkolny3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wakacje juz za nami. Przed nami rok wytężonej pracy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia, a szczególnie klasom trzecim, przed którymi egzamin kończący edukację gimnazjalną.