Wydarzenia 2013/14Zakończenie roku szkolnegoW związku z zakończeniem kolejnego roku szkolnego na sali gimnastycznej odbyło sie uroczyste podsumowanie wyników. Uczniowie wyróżniajacy się w nauce oraz sporcie odebrali nagrody. (Zdjęcia do obejrzenia w Galerii Szkolnej). Wszystkim uczniom składamy życzenia udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Koncert "Radość jest w nas"25 czerwca 2014 roku mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu przygotowanego przez uczniów naszej szkoły dla nauczycieli jako wyraz podziekowania za rok wspólnej pracy. Koncert był jednoczesnie zapowiedzią płyty przygotowywanej przez naszych uczniów. O kolejnych etapach realizacji tego projektu będziemy informować na stronie internetowej gimnazjum. Teraz zapraszamy do obejrzenia bogatego materiały foto - video zamieszczonego w Galerii Szkolnej oraz na https://www.youtube.com/watch?v=m_bd9cXCg9o

Wykaz podręczników i kiermasz


Informujemy, iz od poniedziałku - 23 czerwca do czwartku 26 czerwca na świetlicy szkolnej odbywa się w godz. 8.30 - 12.30 zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz podręczników używanych. Szczegółowy wykaz podręczników znajdziecie państwo w zakładce Pliki do pobrania.

 

Uczniowie, którzy nie rozliczyli się w wyznaczonym terminie z kiermaszu mogą tego dokonać 7 lipca od godz 10.00 do 12.00

w bibliotece szkolnej.

Wizyta naszych uczniów w MeskoDnia 6 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Zakładów Metalowych „Mesko”. Pobyt na terenie zakładów metalowych był dla uczniów lekcją historii - podczas, której zapoznali się z dziejami firmy, która nie przestała istnieć nawet w czasie okupacji, lekcją zawodoznawstwa i przedsiębiorczości. Należy pamietać, iż z tym zakładem związane są losy wielu rodzin z naszego miasta.

Przedstawienie "Otwórz okienko"W tym roku uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny czynnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom". Wspólnie z uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr 7 z kl. I A przygotowaliśmy inscenizacę książki "Otwórz okienko". Przedstawienie zaprezentowaliśmy w gościnnej Powiatowej Bibliotece Publicznej na ulicy Towarowej dzieciom z przedszkola. Mlodzi aktorzy zostali bardzo ciepło przyjęci przez wymagającą publiczność i otrzymali ogromne brawa za występ. Zdjęcia oczywiście w Galerii a filmik tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=jrI7Y2Jcqos&hd=1

Konkurs na Ekslibris12 czerwca 2014 r. w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie na Ekslibris Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Skarżysku - Kamiennej. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Skarżyskiego oraz Marszałka Województwa Świetokrzyskiego. Dwoje uczniów naszej szkoły odebrało nagrody w tym konkursie. Kacper Skuza i Anita Sieczka z klasy IIb. Praca Anity Sieczki stanie się oficjalnym znakiem Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Zdjęcia z wydarzenia w Galerii.

Festiwal Nauki i festyn z okazji Dnia DzieckaZ okazji Dnia Dziecka uczniowie mogli wziać udział w przygotowanym specjalnie dla nich "Festiwalu Nauki", rozgrywkach szachowych oraz pikniku z kiełbaskami i zdrową żywnością. Pogoda zmusiła nas do przeniesienia imprezy na salę gimnastyczną dlatego też, program artystyczny został troszke skrócony. Mogliśmy obejrzeć wystepy kabaretowe uczniów klasy IIb, występ teatru prowadzonego przez panią Grażynę Gładyś. Przed roztrzygnięciem konkursu naukowego, nastapiło równiez wręczenie nagród w konkursie "Wiara-nadzieja-miłość". Zdjęcia z imprez w Galerii a filmik tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=ekcbpXm-MPw&hd=1

Euro-ErbloEuro Erblo - kolejna odsłona imprezy organizowanej w I LO w Skarżysku- Kamiennej. W tym roku mieliśmy okazje podziwiać mini mistrzostwa świata w piłce nożnej. Drużyny z całego miasta reprezentowały kraje takie jak Irlandia , Rosja czy Wielka Brytania. Uroczystą paradę „drużyn narodowych” rozpoczął gospodarz - czyli oczywiście Polska, która została entuzjastycznie przyjęta przez widzów - szczególnie delegację z naszego gimnazjum. W „Erblu” mogliśmy poznać kulturę różnych krajów, posłuchać o ich historii często w ojczystych językach i spróbować narodowych potraw. Wyjście miało także charakter edukacyjny. Poznaliśmy słownictwo związane z tematem piłki nożnej i mistrzostw świata. Zdjęcia oczywiście w Galerii.

Dzien Poligloty i Europejczyka9 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole Dzień poligloty i Europejczyka. Młodzież pod kierunkiem nauczycielek j. obcych: p. Teresy Bień, p. Marioli Wróbel - Monthy i p. Iwony Latos przygotowała występ z tej okazji. Uczniowie wcielali się w postaci sławnych osób pochodzacych z Rosji i Wielkiej Brytanii, przedstawiali scenki zachęcajace do nauki języków obcych. Dodatkowe informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie w zakładce Projekty i Programy szkolne po lewej stronie w Menu a zdjęcia oczywiście w Galerii

Bezpieczna Szkoła 2014 

33 uczniów naszej szkoły przystąpiło do I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy

o Bezpieczeństwie i Zdrowiu „Bezpieczna Szkoła 2014”. W konkursie brało udział ponad 5 000 uczestników, w tym 1089 gimnazjalistów z całej Polski. Nasze uczennice – Wiktoria Paduch i Weronika Salwa, odniosły sukces, otrzymując wyróżnienia specjalne. W klasyfikacji szkół, nasze gimnazjum uplasowało się na 2 miejscu w województwie świętokrzyskim oraz 5 miejscu w kraju. Gratulujemy zawodnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Wycieczka do Warszawy 

Piątkowa wycieczka do Warszawy, obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wdrapać się na trybuny Stadionu Narodowego, zrobić zakupy na Warszawskich Targach Książki, a wreszcie śledzić przygody dzielnego Zorro, walczącego o sprawiedliwość przy akompaniamencie cygańskich rytmów. Cała relacja z tego wyjazdu wzbogacona zdjęciami po lewej stronie w Menu w zakładce Galeria Zdjęć - Wycieczki szkolne 2013/14

Powołanie do Kadry NarodowejZ ogromną dumą i radością donosimy, iz uczennica naszego gimnazjum z klasy 3c Aleksandra Kubicka otrzymala powolanie do Kadry Narodowej Siatkówki Plażowej i weźmie udział w zgrupowaniu we Wrześni. O tym jak rozpoczęła sie przygoda Oli z siatkówką możecie przeczytać w zakładce Osiagnięcia po lewej stronie w Menu.

Nowy numer gazetyZachęcamy do przeczytania kolejnego numeru szkolnej gazety internetowej "SU-gestie", znajdziecie w nim m.in. podsumowanie konkursu kulinarnego , relację z imprezy "Nasz zwariowany świat 70. lat" oraz "Dnia Pidżamowego" wystarczy klknąc tu:

 

http://redakcja.mammedia.pl/paper/preview/su-gestie/14/4/5/

Powiatowy Konkurs Ortograficzny


29 kwietnia 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym szkół Ponadgimnazjalnych, który miał miejsce w Zespole Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu skarżyskiego. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły - Monika Młodawska z klasy 1d, która zajęła II miejsce. W konkursie wzięli udział: Kamila Chmielewska, Zuzanna Dabrowska, Jakub Jaworski, Michał Kieres, Alicja Kowalik, Maja Kowalik, Wiktoria Mariasik, Monika Młodawska, Jakub Rogala, Karol Szapsza.

Happening Majowy 

POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI – pod takim hasłem rozpoczęliśmy w 2011 r. projekt mający na celuprzypomnienie uczniom naszej szkoły o wydarzeniach historycznych, które miały bezpośredni wpływ na losy naszego kraju, rozwijanie wiedzy i zainteresowań historią Polski, budzenie szacunku dla działalności wolnościowej i niepodległościowej Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Realizowaliśmy przedsięwzięcia w ramach projektu w formie happeningów, przemarszów, konkursów multimedialnych i imprez multimedialno – muzycznych prezentowanych uczniom naszej szkoły, rodzicom, władzom miasta oraz mieszkańcom Skarżyska – Kamiennej. W poniedziałek 12 maja odbyła się kolejna odsłona tego projektu tym razem Happening Majowy, który składał się ze scenek obrad Sejmu Czteroletniego, Konstytucji 3-go Maja i przysięgi Kościuszkowskiej wszystko wzbogacone pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszych uczniów. (Zdjęcia w Galerii)

Sukces Kacpra PalkowskiegoUczeń naszego gimnazjum Kacper Palkowski kl. z 1d, członek kieleckiego STiS (Studio Tańca i Stylu) w dniu 6 kwietnia 2014 r. podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization zdobył wspólnie z zespołem I miejsce w kategorii Productions na zawodach tanecznych, które odbyły sie w Kieleckim Centrum Kultury. Tym samym bedzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Pradze. O szczegółach tego wydarzenia mozecie przeczytac w zakładce Osiągnięcia po lewej stronie w Menu.


Noc Filmowa za nami 

Za nami przygotowana przez SU Noc Filmowa. Dziękujemy bardzo Dyrekcji oraz nauczycielom za opiekę i wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia , uczniom natomiast za wspaniałą zabawę, po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania. Że było wspaniale – mówią o tym zdjęcia zamieszczone w Galerii, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy. Pozdrawiamy – opiekunki SU. 

Spotkanie z uczniami klas szóstychW dniu dzisiejszym (2 kwietnia 2014 r.) mięliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły uczniów klas szóstych skarżyskich szkół podstawowych wraz z opiekunami. Tego samego dnia o godz. 17.00 odbyło sie spotkanie z rodzicami. Dyrekcja poinformowała uczestników o ofercie i zasadach rekrutacji do naszego gimnazjum obowiązujących w tym roku szkolnym. Samorząd Uczniowski przygotował humorystyczne występy kabaretowe pt. "Życiowe wybory Dyzia Marzyciela"a nauczyciele "Pokaz mody lat 70". Zdjęcia ze spotkania wkrótce w Galerii.

Szkolenia nauczycieli 

W dniach 8-16 marca 2014 nauczycielka języka angielskiego w naszym gimnazjum pani Karina Wścisłowicz w ramach doskonalenia zawodowego, wzięła udział w szkoleniu w Wielkiej Brytanii.  Pani K. Wścisłowicz napisała wniosek i dostała grant pozwalający jej na uczestniczenie w projekcie ” Zagraniczna mobilność kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych” Programu Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program szkolenia zawierał praktyczne doskonalenie języka oraz innowacje z zakresu metodyki i nauczania języka angielskiego. Szkolenie prowadzone było przez wykładowców Panią Lucy Norris oraz Pana Marka Skippera z Uniwersytetu Oxford , współpracujących z International Study  Programmes. Szczegółowe informacja dotyczące tego szkolenia znajdziecie w zakładce Projekty i Programy szkolne po lewej stronie w Menu

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny 

Z ciekawą inicjatywą obchodów pierwszego dnia wiosny - potocznie nazywanego „Dniem Wagarowicza” wyszedł Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uczniowie tego dnia mogli przyjść do szkoły ubrani w swoje ulubione dresy, pidżamy i kapcie. Byli też tacy, którzy przechadzali się po szkolnych korytarzach z kubkiem pachnącej kawy czy herbaty. Dla tych, którzy jednak tego dnia mimo wszystko  postanowili opuścić szkolne mury zorganizowano m.in. wyjście do kręgielni (oczywiście pod opieką nauczycieli).  Wspólna zabawa wszystkim ogromnie się podobała. Gratulujemy kolejnej ciekawej inicjatywy. (Zdjęcia w Galerii)

Lata 70. w MCK 

„…Nasz zwariowany świat 70. lat…” pod takim tytułem w środę 12 marca 2014 r. odbyła się w MCK uroczystość przygotowana przez panie: Jolantę Flis, Joannę Karlikowską – Mańko, Małgorzatę Skuzę, które współpracowały z paniami: Małgorzatą Jakubczyk, Grażyną Gładyś oraz Małgorzatą Pisarek. Była to kontynuacja wcześniej realizowanych projektów artystycznych, w których prezentowano dorobek kulturowy oraz najważniejsze wydarzenia w spektaklach pt.: „Lata 20-te, lata 30-te”  oraz „Szalone lata 60 – te”. Mimo ciemnych akcentów tego okresu odbyliśmy tym razem podróż w lata siedemdziesiąte. Mieliśmy szansę poznać „wycinek lat 70 XX” wieku -  pokazanych w piosenkach, tańcach, modzie i tekstach literackich. Doskonały dobór tekstów, skeczy i piosenek oraz wspaniała gra aktorska uczniów i nauczycieli, którzy zaprezentowali się na scenie w przygotowanym specjalnie na tę okazję pokazie mody wzbudził żywiołową reakcje widzów nagradzających kolejne występy gromkimi brawami. (Obszerna relacja fotograficzna w Galerii) 

Finał konkursu kulinarnego W dniu dzisiejszym czyli 21 lutego 2014 r. odbył sie w naszej szkole finał konkursu kulinarnego pt."Gimnazjaliści w kuchni, czyli Szkolny Master Chef". Konkurs skierowany był do uczniów klas I - III Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej . Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były p. Agnieszka Dąda i p. Katarzyna Myszka. Finał polegał na wykonaniu sałatki z przygotowanych przez organizatorów produktów, wymyślenie jej nazwy i właściwe zaprezentowanie. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Zostały wyłonione trzy najlepsze zespoły:

  • 1 m-ce zespół nr 11 - Natalia Nawrot i Agata Rożek sałatka "Cezary",
  • 2 m-ce zespół nr 2 - Małgorzata Sawina i Piotr Gelar sałatka "Tajemnica orientu",
  • 3 m-ce zespół nr 9 - Aleksandra Kociszewska, Paulina Wojciechowska i Karolina Budziosz sałatka "Czosnkowa wyspa".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. (Zdjęcia w Galerii)

Gimnazjówka 20141 lutego odbył się w naszej szkole Bal Gimnazjalny - pierwszy tak ważny w życiu uczniów i rodziców klas trzecich. Rozpoczęła go uroczyście pani dyrektor Krystyna Błaszczyk potem przemiawiali jeszcze: przedstawiciel Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Gdy zabrzmiał polonez w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Wszyscy wygladali pięknie i bardzo elegancko. (Zdjęcia w Galerii)

ukcesem dla naszej uczennicy Moniki Młodawskiej z kl. 1d zakończył się udział w konkursie ogłoszonym przez portal TSK. Aby wgrać płyty i bilety na koncert promujacy płytę formacji "Studium Instrumentów Etnicznych" należało podać nazwę wczesniejszej grupę, w której grał założyciel Studium p. Piotr Stefański. Ogromne gratulacje!

Listy Gratulacyjne 201423 stycznia miała w naszej szkole miejsce bardzo ważna uroczystość. Było to wręczenie "Listów Gratulacyjnych" rodzicom uczniów, którzy osiagnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomammi zostali nagrodzeni również uczniowie majacy 100% frekwencję. Spotkanie było okazją do zapoznania zgromadzonych z sukcesami naukowymi, artystycznymi i sportowymi osiąganymi przez naszych uczniów. A było się czym pochwalić! Szczegóły zaprezentowała p. w-ce dyr. Bogumiła Sadza. Całość programu ubarwiona została występami wokalnymi naszych uczniów: Żanety Okły i Tomasza Skorupy, Majki Skórskiej, Małgosi Sawiny, Wiktorii Paduch, Patrycji Ocias, Aleksandry Bilskiej. Pokaz multimedialny z tej uroczystości znajdziecie w Galerii.


Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka 

28 stycznia 2014 młodzież naszego gimnazjum wspólnie z młodzieżą licealną uczestniczyła w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka RP panem Markiem Michalakiem . Spotkanie odbyło się w Radomiu. Uczniowie pojechali pod opieką p. Katarzyny Dekarczyk, p. Renaty Matuszewskiej i p. Teresy Krupy. Hasła towarzyszące spotkaniu to: „Prawa człowieka prawami dziecka”, „Nie bijmy aby nie bili”, „Stop przemocy wobec dzieci”.  Szczegółowa tematyka dotyczyła m.in. tego czy znamy i rozumiemy swoje prawa, przemocy w rodzinie, łamania praw dziecka, obrazu dziecka krzywdzonego, dobrych praktyk budowania skutecznego systemu pracy na rzecz dziecka porzuconego. (Zdjęcia w Galerii)

Dzień Seniora w MCK21 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyła się przygotowana przez naszą młodzież część artystyczna spotkania z okazji Dnia Seniora. Impreza składała się ze skeczy przeplatanych utworami muzycznymi np. "Mały Książę", "Goniąc kormorany", 'Pamiętasz była jesień", "Nie żałuję", "Są takie dni w tygodniu' i na zakończenie "Serduszko puka w rytmie cha, cha. Pełne humoru występy dostarczyły ogromnych wzruszeń i duzo uśmiechu uczestnikom spotkania. (Zdjęcia by Dominika Tomaszewska w Galerii Wydarzeń)

Gimnazjaliści w kuchni, czyli Szkolny Master Chef. 

          Dnia 10 stycznia 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny pt. Gimnazjaliści w kuchni, czyli Szkolny Master Chef. W konkursie brało udział 13 zespołów 2-3 osobowych, których zadaniem było wykonanie w określonym czasie sałatki lub surówki według wcześniej zgłoszonego przepisu.         Decyzją szanownego jury drużyny które zajęły miejsca od I do VII przechodzą do II etapu, który odbędzie się 21 lutego 2014 roku. II etap konkursu odbywać się odbędzie pod okiem profesjonalnego kucharza światowej klasy. Organizatorkami konkursu były p. Katarzyna Myszka i p. Agnieszka Dąda. (szczegóły w zakładce Konkursy a zdjęcia w Galerii)

Super wycieczka 

20 grudnia uczniowie klas IA i ID wraz z opiekunami: p. J. Kubasiewicz, G. Gładyś i J. Karlikowską-Mańko byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Prezydencki oraz siedzibę Sejmu RP. Dla niektórych uczniów wyjazd był elementem projektu edukacyjnego, dla wszystkich – okazją do pogłębienia wiedzy o Patronie naszej szkoły oraz o organach ustawodawczych i wykonawczych naszego kraju. (zdjęcia w Galerii)

Wyniki konkursu multimedialnego 

          17 grudnia 2013 r. w Gimnazjum nr 2 w Skarżysku - Kamiennej odbyło się podsumowanie konkursu multimedialnego "Skarżysko - Kamienna przywołane z pamięci". Konkurs polegał na nakręceniu filmu w programie Movie Maker na temat postaci lub miejsca kojarzącego się z historią naszego miasta. Opiekunkami konkursu były panie Małgorzata Skuza i Joanna Karlikowska - Mańko. Nagrody wręczał naczelnik Wydziału Oświaty p. Krzysztof Myszka.

          Wyniki: 1 miejsce – Małgorzata Sawina kl. 2b i Kacper Skuza kl. 2b; 2 miejsce – Maja Skórska kl. 2b i Natalia Gregiel kl. 2b; 3 miejsce – Tomasz Dąda kl. 3b i Olaf Magierowski kl. 3b.

          Konkursowi towarzyszyło otwarcie wystawy pt."Skarżysko miasto marzeń" składającej się z prac plastycznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani wicedyrektor Bogumiły Sadzy. Obie imprezy związane były z obchodami 90-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. 

Szkolne MikołajkiMikołajki Szkolne zostały zorganizowane jak co roku przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia - Gruby Mikołaj - Kacper i Śliczna Gwiazdka - Małgosia wręczali wszystkim cukierki. Było bardzo miło. (Zdjęcia w Galerii

Sukces szachistów Gimnazjum nr 2 

W dniu 6.12 2013r. w Kostomłotach odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach. Duży sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 2 ze Skarżyska-Kamiennej, którzy byli jedynymi reprezentantami powiatu skarżyskiego.

W kategorii dziewcząt II miejsce i srebrny medal zdobyła Anna Sieczka. Wysokie IV miejsce zajęła Anna Rachwał, a V miejsceAleksandra Strzemieczna.

W kategorii chłopców ( 40 zawodników) 9 miejsce zajął Wojciech Zarębski, 10 miejsce – Mateusz Sukiennik, a 16 miejsce – Paweł Zarębski. Należy zaznaczyć, że wszyscy trzej chłopcy to pierwszoklasiści.

Opiekunem szachistów był nauczyciel matematyki p. Zbigniew Górzyński.

Zapalmy światło wolności 

"Zapalmy światło wolności" pod takim tytułem 13.12.2013 r. o godz. 13.00 w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość, która miała za zadanie przypomnieć wydarzenia związane z wprowadzeniem 32 lata temu w Polsce stanu wojennego. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kam. pod kierunkiem p. Małgorzaty Skuzy i p. Joanny Karlikowskiej - Mańko. Składała się ona z dwóch części. W trakcie pierwszej uczniowie zapoznali zebranych na sali widowiskowej uczestników z podstawowymi faktami, które doprowadziły do zbrojnych wystąpień robotników w grudniu 1981 r., natomiast druga cześć odbywała się na placu przed MCK, na którym młodzież ustawiła z płonących świec "krzyż pamięci" w hołdzie ludziom, którzy podczas grudniowych wydarzeń stracili życie lub byli internowani. Całość ubarwiona została pokazami multimedialnymi oraz brawurowo wykonanymi piosenkami z tamtego okresu m.in. "Chcemy być sobą". "Miejmy nadzieję", "Jest taki kraj" czy "Przeżyj to sam". Uroczystość uświetnili swoja obecnością prezydent miasta p. Roman Wojcieszek, z-ca prezydenta p. Grzegorz Małkus, naczelnik Wydziału Oświaty p. Krzysztof Myszka  oraz dyrektorzy i nauczyciele skarżyskich placówek oświatowych wraz z delegacjami uczniów. (galeria wkrótce)

Program edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ!” 

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. "TRZYMAJ FORMĘ". Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

(Szczegóły w zakładce Projekty i Programy szkolne)

Program „Znajdź właściwe rozwiązanie”W roku szkolnym 2013/2014 nasze gimnazjum przystąpiło do programu profilaktyki palenia tytoniu pt. "Znajdź właściwe rozwiązanie".

Celem tego programu jest:

  1.   Zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego
  2.   Kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne
    i swoich bliskich
  3.   Kształtowanie postaw asertywnych związanych
    z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu

Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce Projekty i programy szkolne 

VI Przegląd Pieśni PatriotycznejW piątek 8 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się koncert finałowy VI Skarżyskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej im. Antoniego Hedy "Szarego" "Z pieśnią do Niepodległej". Naszą szkołę reprezenowali: Małgorzata Sawina i Żaneta Okła z piosenką "Epitafium dla Majora Ognia" oraz zespół wokalno - instrumentalny w składzie: Aleksandra Bilska, Wiktoria Paduch, Joanna Mańturz, Kinga Szymczyk, Natalia Nawrot, Żaneta Okła i Jan Leśniewski, Wojciech Frąckiewicz z piosenką "Dziś idę walczyć, mamo...". Wykonanie tej właśnie piosenki dało naszemu zespołowi drugie miejsce w przeglądzie w kategorii Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkich, którzy chcą posłuchać odsyłamy do youtuba gdzie znajdziecie wiele filmów z wystepów naszych uczniów. Wystarczy wpisać gimnazjum nr 2 w Skarżysku - Kamiennej. Ten konkretny wystep znajdziecie tu - http://www.youtube.com/watch?v=M06lY1-ke3w


Pierwszy numer gazety internetowejPo raz kolejny zaproponowaliśmy chętnym uczniom przystapienie do projektu "Mam-Media" i wydawanie szkolnego qumama. Szczegóły projektu opisane są w zakładce Projekty i Programy szkolne. Ukazał się juz pierwszy numer. Gazeta nosi nazwe "SU - gestie". Mozecie ją przejrzeć http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/su-gestie/13/10/1/

Spotkanie z p. Jakubem Poradą
We wtorek 5 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Sokolej mialo miejsce spotkanie z panem Jakubem Poradą. W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze szkolnej gazety "Su-gestie". Miało ono charakter edukacyjny i dotyczyło m.in. problemów młodych ludzi w zmieniającym się świecie. Jakub Porada promował również swoją książkę pt. ,,Chłopaki w sofixach". która jest jego debiutem literackim. podczas spotkania opowiadał o swoich dokonaniach dziennikarskich, podróżach i humorystycznych sytuacjach ze swojego życia.Konkurs multimedialny "Skarżysko - Kamienna - przywołane z pamięci"Wszystkich chętnych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie multimedialnym organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Konkurs dotyczny przedstawienia postaci lub miejsca związanego z naszym miastem. Prace należy wykonać w programie Movie Maker i dostarczyć do 22 listopada do opiekunow SU - pani Małgorzaty Skuzy lub Joanny Karlikowskiej - Mańko. Szczegóły konkursu znajdziecie w zakładce Konkursy lub w bibliotece szkolnej.

Szkolne HalloweenW ramach edukacji kulturowej, majacej na celu poznawania zwyczajów różnych krajów europejskich z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano 31 października konkurs na najlepsze przebranie z okazji Helloween. Nagrodą w konkursie był "Karnet Nieprzygotowań" autorstwa Igora Boćkowskiego z klasy 2b. Nagroda była tylko jedna i otrzymała ją Wiktoria Kuklińska z klasy 2d, natomiast jury konkursu zostało bardzo pozytywnie zaskoczone pomysłowością pozostałych uczniów bioracych udział w konkursie. Wszystkim ogromnie dziękujemy bo zabawa była wspaniała. Zdjęcia w Galerii wkrótce.

Debiuty w Gimnazjum nr 2Obchody Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole w tym roku przebiegały pod hasłem "Debiuty w Gimnazjum nr 2" i w całości zostały przygotowane przez uczniów klas pierwszych. Podczas imprezy, która odbywała się na szkolnej sali gimnastycznej mogliśmy podziwiać wszechstronne talenty pierwszoklasistów. Prezentowano umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, sportowe. Były też pokazy karate czy wiązania węzłów. Pełne humoru i spontaniczności występy zapewniły nas, że uczniowie klas pierwszych doskonale odnaleźli się w naszej szkole. Za przygotowanie imprezy ospowiedzialne były panie Zofia Glinka i Jolanta Kubasiewicz. Gratulujemy doskonałych prezentacji. (Zdjęcia już niedługo w Galerii).

Uroczyste obchody Dnia Patrona 

2 października w MCK odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona szkoły Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: władze miasta, reprezentacje skarżyskich szkół, rodzice, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy miasta. Mieli oni przyjemność uczestniczenia w widowisku multimedialnym pt.: " Zakazane piosenki, obraz powstańczej rzeczywistości"   składającym się z brawurowo wykonanych piosenek powstańczych m.in. Serce w plecaku, Dnia pierwszego września, Siekiera, motyka czy Warszawskie dzieci prezentowanych na scenie przez solistów, zespoły i szkolny chór. Wszystko zostało dodatkowo uzupełnione o oryginalne fragmenty filmu "Zakazane piosenki". Na zakończenie usłyszeliśmy pieśń powstańczą pt." Dziś idę walczyć mamo" będącą swoistym manifestem solidarności z młodymi ludźmi, którym przyszło żyć w trudnych, powstańczych czasach. Po uroczystościach w MCk, wszyscy udali się pod Pomnik Harcerza gdzie nastąpiło uroczyste zapalenie zniczy. Za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości odpowiedzialne były panie: Małgorzata Skuza, Joanna Karlikowska - Mańko, Małgorzata Malik i Agnieszka Dąda. (zdjęcia wkrótce w galerii)

Spotkanie z Adamem Jarubasem1 października młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Świetokrzyskiego Adamem Jarubasem. Spotkanie odbyło sie w siedzibie Biblioteki Publicznej przy ulicy Towarowej. Marszałek p. Adam Jarubas przybył na spotkanie wspólnie ze swoimi doradcami. Wszyscy jednogłośnie przekonywali młodzież jak ważna dla przyszłosci każdego młodego człowieka jest nauka i umiejetności jakich w życiu nabędzie. Mozna sie było równiez dowiedzieć, że ulubioną książka z dzieciństwa pana Marszałka był Winnetou Karola Maya

Uroczyste Pasowanie na Gimnazjalistę26 września miało miejsce w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Gimnazjalistę zakończone obowiazkowo dyskoteką. W uroczystości przygotowanej przez Samorząd Uczniowski wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych wspólnie ze swoimi rodzicami i nauczycielami naszej szkoły. W obecnym roku szkolnym utworzono 4 klasy pierwsze:

klasa 1a - wych. pani Grazyna Gładyś,

klasa 1b - wych. pani Elzbieta Gębura,

klasa 1c - wych. pani Zofia Glinka,

klasa 1d - wych. pani Jolanta Kubasiewicz,

 

wszystkim uczniom klas pierwszych składamy serdeczne życzenia powodzenia na "nowej drodze życia", a do obejrzenia zdjęć z dyskoteki zapraszamy do Galerii

Kuchenne rewolucjeW dniu 10.09.2013r. gościliśmy w szkole zawodowego kucharza. Wspólnie z uczniami przeprowadził tzw. KUCHENNE REWOLUCJE. Spotkanie odbyło się na świetlicy szkolnej. Przygotowano kilka przepysznych surówek. W trakcie pracy uczestnicy mogli wysłuchać porad z zakresu zdrowego żywienia i jednocześnie podpatrzeć profesjonalistę przy pracy. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją przygotowanych potraw. Mamy nadzieję, że taki pokaz odbędzie się jeszcze w naszej szkole.              

Narodowe czytanie "Zemsty"7 września Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka przy współpracy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej i Miejskiego Centrum Kultury im. Leopolda Staffa zorganizowała czytanie fragmentów utworów Aleksandra Fredry. Impreza została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie. Fragment aktu pierwszego przygotowali Zuzanna Dąbrowska, Maja Skórska i Kacper Skuza. Zdjęcia z imprezy wykonane przez szkolnego fotografa - Marikę Wlazło do obejrzenia w Archiwum - Wydarzenia 2013/14.