Wydarzenia 2014/15
Czerwiec

 

Rozpoczął się w pracy biblioteki pomocą w organizacji Festiwalu Nauki oraz obchodów imprezy „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przedstawiliśmy dzieciom z przedszkola spektakl pt. „Wędrówki krasnala Śpioszka” na podst. scenariusza p. Małgosi Skuzy. Kolejnym spektaklem muzyczno – medialnym było przedstawienie historii 90 – lecia parafii NSJ i konkursu poezji chrześcijańskiej „Wiara, nadzieja, miłość” zaprezentowanego na festynie przy naszej szkole. Koniec roku szkolnego. Kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym przy współpracy z SU oraz p. Grażyną Gładyś,p. Joanną Karlikowską – Mańko był koncert muzyki lat 80 – tych pod tytułem „Bądź jak kamień, stój, wytrzymaj…” wystawionego w MCK.


Tytuł Belfra Roku dla p. Małgosi Skuzy


Z ogromną przyjemnościa donosimy, że pani Małgosia Skuza nauczyciel - bibliotekarz z naszej szkoły została wyróżnina zaszczytnym tytułem "Belfer Roku 2015" za zajęcie 3 - go miejsca w powiecie skarżyskim. Pani Małgosia zdobyła ponad 9 300 głosów!. Serdecznie gratulujemy i dziekujemy wszystkim, którzy głosowali na p. Małosie Skuzę w tym plebiscycie.


Maj

 

W pracy biblioteki przebiegał bardzo aktywnie. Rozpoczął się programem artystycznym wystawionym z okazji 3 – go maja pod pomnikiem na Skwerze Solidarności, kolejnym wydarzeniem udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Śladami Przeszłości” organizowanego przez OMPIO, w którym Aleksandra Jeziorska uzyskała tytuł laureata, a wyróżnienie Dominika Tomaszewska i Paweł Włodarczyk. Kolejnym przedsięwzięciem była pomoc przy organizacji Tygodnia Kultury Języków Narodowych – obsługa techniczna happeningu, akcja uwolnić książkę, pomoc techniczna w spektaklu „Zemsta”. Po raz pierwszy szkolny zespół w składzie Gosia Sawina, Tomasz Skorupa, Żaneta Okła, Maja Skórska wystartował w Konkursie Piosenki Aktorskiej zajmując I miejsce. Kolejne występy muzyczne miały miejsce podczas Festynu na Rejowie oraz Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej, do którego zgłosiliśmy 5 piosenek, a Małgosia Sawina zajęła 3 miejsce w kategorii Solista.


Kwiecień

Kwiecień w pracy biblioteki to głównie promocja szkoły. W tym roku zaprezentowano spektakl pt. „Wariacje na temat szkoły” oraz pomoc w przygotowaniu spektaklu pt.: „ Bajka o niebieskim ptaku” zaprezentowany w MCK podczas Dni Autyzmu.


Marzec

W marcu biblioteka szkolna wzięła udział w multimedialnym konkursie patriotycznym „ Żołnierze wyklęci. Bohaterom naszego regionu” Prezentacja wykonana przez Kacpra Skuzę zajęła I miejsce w województwie dając mu tytuł laureata. Pani Małgosia uczestniczyła również w „Międzynarodowych dniach teatru” zorganizowanych w MCK, podczas których p. Małgosia odebrała tytuł „Człowiek teatru”


Luty

To w pracy biblioteki m.in. występy artystyczne podczas obchodów na Borze oraz zorganizowanie wspólnie z Samorządem Uczniowskim – Poczty Walentynkowej.


Styczeń

Pani Małgorzata włączyła się w przygotowania występu artystycznego z okazji rozdania Listów Gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania oraz uroczyste obchody z okazji Dnia babci i dziadka zorganizowane w MCK dla seniorów z Klubu „Złota Przystań”


                                                        Grudzień 2014

Oprócz codziennych prac bibliotecznych związanych z obsługą czytalnika p. Małgosia Skuza zajęła się przygotowaniem wspólnie z Samorządem Uczniowskim konkursu multimedialnego polegajacego na stworzeniu prezentacji multimedialnej lub filmu poświęconego biografii jednego z "Zołnierzy wyklętych", który prowadził swoją działalność na terenie naszego miasta lub województwa pt. "Polska się o Was upomni", włączyła się czynnie w przygotowania pokazów multimedialnych zgłoszonych do konkursu "Razem przeciwko HIV i AIDS" oraz podsumowanie i zakończenie projektu pt. "Polskie drogi do wolności". Zakończenie odbyło sie w dwóch częściach. Pierwszą zaprezentowano w MCK, drugą zaś w naszej szkole. Miała ona tytuł "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem" i formę happeningu.


Listopad

W listopadzie oprócz prac związanych z pozyskaniem i opracowaniem nowych książek, bibliotekarka pani Małgosia Skuza wspólnie z panią Małgorztą Malik przygotowały młodzież do występu na VII Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Z piesnią do Niepodległej". Zgloszono do konkursu dwie piosenki. "Modlitwę" w wykonaniu Tomasza Skorupy oraz "My nie chcemy uciekać stąd" w wykonaniu zespołu muzycznego w składzie: Wiktoria Paduch - flet, Patrycja Ocias - gitara i wokal - Małgosia Sawina, Żaneta Okła, Tomasz Skorupa, Maja Skórska i Laura Krzysztoszek - piano. To ostanie wykonanie bardzo spodobało sie Jury i dało wykonawcom

I miejsce.


Październik

W październiku biblioteka szkolna rozpoczęła akcję zbierania książek przeprowadzoną wśród nauczycieli, uczniów i rodziców pod hasłem "Książka do podziału". Akcja będzie trawała cały rok i ma za zadania wzbogacić i uzupełnić księgozbiór szkolnej biblioteki. Oprócz tych działań pani Małgosia Skuza włączyła się w organizację Pierwszego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Powstańczej pt. "Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo" oraz uroczyste obchody Dnia Patrona, które odbyły się 2 października w Miejskim Centrum Kultury i miał formę spektaklu muzyczno - multimedialnego. Wspólnie z uczniami i absolwentami przygotowano również program artystyczny zaprezentowany podczas Powiatowych obchodów Święta Edukacji Narodowej równie w MCK.


Wrzesień

Początek roku szkolnego rozpoczęto uroczystym przywitaniem uczniów, podczas którego do opiekunów Samorządu Uczniowskiego należalo przygotowanie części oficjalnej. Następnie włączyliśmy się do akcji Narodowe Czytanie Sienkiewicza zorganizowanej przy współpracy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznei i Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej. Za występ odpowiedzialna była pani Małgorzata Skuza wspomagana przez panią Joanne Karlikowska - Manko. Kolejna uroczystość to udział w obchodach rocznicy napaści ZSRR na Polskę zorganizowanych w Sanktuarium Ostrobramskim oraz włączenie się, przygotowanych przez panią Małgosię Skuzę uczniów, do programu artystycznego zaprezentowanego w MCK z okazji rocznicy Powstania Państwa Podziemnego. Za całość programu odpowiadał pan Tomasz Sekuła. Oprócz naszej młodzieży wystepowali również uczniowie innych skarżyskich szkół.