Wydarzenia 2016/17


Czerwiec

Początek czerwca to zorganizowanie i przeprowadzenie akcji Jak nie czytam - jak czytam, z której przbiegu zamieszczono film na YouTube, następnie przygotowano spektakl "Kolory życia" zaprezentowany podczas obchodów Dni Miasta. koniec miesiąca to udział w prezentacjach studia dramy z MCK i prace w projekcie "Machina marzeń", którego koniec przewidziany jest na listopad 2017.

Maj

Maj rozpoczął sie uroczystymi obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowanym przez nasza młodzież. W tym miesiacu z inicjatywy SU przygotowano i przeprowadzono II Powiatowy konkurs Piosenki Angielskiej "Big talents" w MCK. Zorganizowano również zbiorowe wyjscie na musical "Broda pana Kleksa" i festyn szkolny, który trwał dwa dni.

Kwiecień

Kwiecień rozpoczął od uczestnictwa w warszatach Edukacji Kulturowej w Miejskim Centrum Kultury. Z okazji Dnia Autyzmu dla mieszkanców miasta wystawiono spektakl "Dwa światy - jeden ja". Przygotowano równiez młodziez do udziału w dwóch konkursach - regionalnym,fotograficznym "Moda lat 70 - tych' (II miejsce m-ce jako szkoła i Ii m-ce indywidualnie monika kabała) oraz Powiatowym Konkursie Recytatorskim Pro patria - 1 - Emilia Szczygieł, 2 - Maja madej, 3 - Natalia Strzecha.


Marzec

Marzec rozpoczął się w pracy biblioteki przygotowaniem występu artystycznego z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Praca biblioteki w tym miesiacu została oceniaona przez wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach. Nieskromnie stwiedzę, że zostaliśmy ocenieni bardzo dobrze. Na zakończenie miesiąca grupa uczennic z klasy 1a pod opieka Małgosi Skuzy i p. Grazyny Gładyś zajęła II miejsce w Konkursie recytatorski "Teatr jednego wiersza"


Luty

W tym miesiacu oprócz typowych prac bibliotecznych udało się zorganizować kilka projektów artystycznych. Były to m.in:

W niedzielę, 12 lutego  uroczystości upamiętniające 77. rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców w lesie na Borze 360 mieszkańców.

"Balladyna" charytatywnie - pod takim hasłem 22 lutego 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja spektaklu w wykonaniu naszych uczniów.

Pierwsze półrocze 2016/17
Z radością informujemy, iż w konkursie czytelniczym trwajacym w trakcie pierwszego semestru najlepszą czytelniczką okazała się być - Noemi Topolska z klasy 3c. Klasa, która wypożyczyła najwięcej ksiażek to - klasa 3c!


Styczeń

W styczniu kontynuowano selekcję przejętego księgozbioru. Małgorzata Skuza wspólnie z p.D. Juszczyk przygotowała występ artystycznego z okazji  Dnia Babci i Dziadka zaprezentowany w MCK dla seniorów z Klubu „Złota Przystań”. Przygotowaliśmy też występ artystyczny zaprezentowany w trakcie rozdania Listów Gratulacyjnych.


Grudzień

W grudniu wspólnie z Samorządem Uczniowski udało się zorganizować m.in. Mikolajki, program artystyczny zaprezentowany z okazji 35. rocznicy wybuchu stanu wojennego, wspólne śpiewanie kolęd z mieszkańcami miasta. Udało się również zrealizować i poublikowąć Manekin Challenge. Koniec miesiaca to zajecie I miejsca w Festiwalu piosenki Magicznej przez Maksymiliana Pandyrę.


Listopad

Początek miesiąca to prace nad spektaklem pt. "Poczwarka" wystawionym w MCK z okazji 50 lecia szkolnictwa specjalnego. Kolejnym przedsiewzięciem był udział w IX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Promieniu. koniec miesiąca to prace nad spektaklem "Balladyna" wystawionym w Miejskim Centrum.

Październik

Oprócz prac typowo bibliotecznych w październiku p. Malgorzata Skuza właczyła sie w przygotowanie wystepu artystycznego z okazji 100 - lecia urodzin Antoniego Hedy - Szarego, wystepu artystycznego dla seniorów w Miejskim Centrum Kultury oraz Dnia Edykacji Narodowej. Udało się tez zorganizować III Powiatowy Konkurs Recytatorski oraz koncert galowy poświecony emerytom naszego miasta, który odbył się w MCK. Przygotowany przez p. Małgosie Skuzę uczeń Konrad Kozłowski wygrał Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Nasza przeszłość nasza przyszłością" w kategorii Gimnazja. Koniec miesiąca to szkolny konkurs na strój i ozdobę halloweenową. Małgorzata Skuza wzięła też udział w warsztatach pt. "Edukacja a biznes" w ramach Pracowni Miast Polskich. 


Wrzesień

Ten rok szkolny rozpoczął sie w pracy biblioteki przygotowaniem występu z okazji Narodowego Czytania, które odbyło się w MCK. Następnie przystąpiono do prac organizacyjno - technicznych regulujących pracę bibblioteki w nowym roku szkolnym. Wspólnie z Samorzadem Uczniowskim przygotowano pasowanie na ucznia. Koniec miesiąca to uroczyste obchody Dnia Patrona i przygotowanie spektaklu "Bo przysiegaliśmy na orła i na krzyż..." wystawionego w Miejskim Centrum Kultury.