Wydarzenia 2017/18

Kwiecień i maj

W kwietniu wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie "Sleeveface", w którym zwyciężyła uczennica naszego gimnazjum Gabrysia Wrona a Martyna Zięba zdobyła wyróżnienie. Początek maja to tradycyjnie już występ na Skwerze Solidarności z okazji obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejnym przedsięwzieciem było powtórzenie koncertu piosenek Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha" zaprezentowany tym razem suchednioskiej publiczności zgromadzonej licznie w "Kuźnicy" oraz wyjście na wystawę "Ojcowie niepodległej". Młodzież współpracująca z biblioteką wzięła też udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przyroda wokół nas", w którym wyróżnienie zdobyła Martyna Pawłowska oraz III Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "Big talents:, w którym 3 miejsce w swojej kategorii zdobyła Julia Kulińska. Maj zakończyliśmy uczestnictwem w Kawiarni literackiej, gdzie zaprezentowaliśmy krótki wystep muzyczny w wykonaniu młodzieży związanej z naszym gimnazjum.

Marzec

Marzec rozpoczął się udziałem w konferencji "Edukacja dla zdrowia", która odbyła sie w Kielcach i dotyczyła programów realizowanych przez ME wspólnie ze szkołami. Kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanymi wspólnie z młodzieżą i absolwentami naszej szkoły był koncert charytatywny pt. "Zacznij od Bacha", w którym mozna było usłyszeć piosenki Zbigniewa Wodeckiego w zupełnie nowych aranżacjach zaprezentowany w Promieniu. Wspólnie z p. Grazyna Gładyś udało sie przygotowac młodzież do udziału w: VI Wojewódzkim Konkursie recytatorskim "Spotkanie ze słowem", w którym Emilia Szczygieł zdobyła wyróznienie oraz do "Konkursu jednego wiersza", w którym zaprezentowaliśmy fragment musicalu Chicago.

Styczeń i Luty

Styczeń i luty w działalnosci biblioteki szkolnej to przede wszystkim statystyki czytelnicze przedstawiane na Radzie Pedagogicznej. Dodatkowo p. Małgorzata Skuza wspólnie z Samorzadem Uczniowskim przygotowała wystep artystyczny zaprezentowany podczas rozdania Listów Gratulacyjnych rodzicom dzieci, które osiagnęły najlepsze wyniki w nauce oraz - wspólnie z klasa 2b i p. Danusia Juszczyk przygotowanie uroczystego Dnia Babci dziadka, który został zaprezentowany w Miejskim Centrum Kultury.

prev next

Grudzień

Grudzień był bardzo pracowitym miesiącem w działalności biblioteki. Rozpoczęły go Mikołajki szkolne zorganizowane wspólnie z Samorządem uczniowskim i p. Joanna Karlikowską - Mańko. Kolejnym przedsięwzięciem było przygotowanie  występu muzycznego zaprezentowanego podczas Szlachetnej paczki, który miał miejsce 12 grudnia w MCK. Zespół wykonał dwie piosenki świąteczne: Święta w nas i Pierwsza gwiazda. Kolejnego dnia czyli 13 grudnia zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny podczas obchodów 50 lecia istnienia ogniska Emerytów i Rencistów ZNP. Program oparty był na tekstach Agnieszki Osieckiej i bardzo spodobał się licznie zgromadzonej publiczności. Kolejnego dnia czyli 14 grudnia mieliśmy okazje wystąpić w galerii Hermes podczas rozpoczęcia sezonu świątecznego w naszym mieście. Koniec miesiąca to - zgodnie ze  szkolną tradycją - uroczysta Wigilia zorganizowana również w bibliotece.

prev next

Listopad

Listopad rozpoczęliśmy wspólnym śpiewaniem z mieszkańcami miasta pieśni patriotycznych w hotelu Promień, podczas którego zaprezentowali się m.in. laureaci konkursu recytatorskiego. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w konkursie piosenki patriotycznej "Z pieśnią do niepodległej" przygotowując trzy piosenki. Małgorzata Skuza i Anna Chojnacka uczestniczyły w konferencji i warsztatach podsumowujących działania w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura. Koniec miesiąca to wystawienie po raz drugi musicalu Splotka, tym razem dla uczniów skarżyskich szkół.

Październik

Październik w życiu szkoły to przede wszystkim organizacja Dnia Patrona. W tym roku uroczystość została przygotowana przez panie Małgorzatę Skuzę, Joanne Karlikowską - Mańko i Grażynę Gładyś. Kolejnymi uroczystościami były uroczyste obchody Święta Edukacja Narodowej -  w szkole i w Miejskim Centrum Kultury. Koniec miesiąca to wystawienie musicalu "Splotka" w całości stworzonego przez uczniów i absolwentów naszej szkoły, będącego finałem projektu "Się staję..." Za projekt odpowiedzialne były panie Małgorzata Skuza i Anna Chojnacka. Udało się również w tym roku, dzięki współpracy z Powiatem  zorganizować

IV Powiatowy Konkurs recytatorski "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo"

Wrzesień

Początek roku szkolnego to w pracy biblioteki przede wszystkim prace organizacyjne mające przygotować bibliotekę do prawidłowej działalności przez cały rok szkolny. W wrześniu wydawane są uczniom również podręczniki szkolne. W tym roku wrzesień związany był z działaniami zaplanowanymi w projekcie Się staję... czyli warsztatami tanecznym, wokalnymi, teatralnymi i multimedialnymi oraz wyjazdem do teatru Bagatela w Krakowie. Koniec miesiąca to wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. naszymi kandydatami byli: Amelia Święcicka i Jakub Wężyk.