Konkursy 2011/12


Ogólnopolski konkurs Chemiczny "ALBUS"


Z przyjemnością informujemy, iż doczekaliśmy się laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "ALBUS".

Uczniowie naszej szkoły zajęli w silnej stawce młodych chemików z całego kraju następujące miejsca:

Karolina Miszczyk - 4

Paweł Zugaj - 5

Daniel Pastuszka - 7

Gratulujemy laureatom i ich opiekunce - pani mgr Jolancie Flis. Życzymy kolejnych sukcesów.

Ku czci starego doktora6 czerwca w szkole muzycznej w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w konkursie poświeconym Januszowi Korczakowi pt." Ku czci starego doktora". W konkursie wojewódzkim, składajacym się z 3 etapów wzięło udział sześciu uczniów z naszej szkoły. Pierwsze dwa etapy składały się z tesut z twórczości i biografii Korczaka. Do trzeciego etapu polegajacego na przygotowaniu prezentacji multimedialnej zakwalifikowały się trzy osoby. Podsumowując, piąte miejsce zajęła Maja Stanisławska i została poproszona o przedstawienia wykonanej przez siebie prezentacji multimedialnej na sesji popularno - naukowej dotyczacej postaci Korczaka, szóste Martyna Piętak a trzynaste Artur Misztal.

Muzyką do nieba


Wyróżnieniem dla naszych uczniów zakończył się występ podczas festiwalu muzyki religijnej pt. "Muzyką do nieba." Zespół wokalny w składzie Agata Jędrzejczyk,Paulina Orlikowska, Aleksandra Dobrowolska, Aleksandra Bilska, Jan Rau, Wojciech Wydrzyński przygotował piosenkę pt.: "Uwielbiajcie Pana"                 która przypadła do gustu zarówno jurorom jak i publiczności. Ogromne brawa, ponieważ był to ich debiut estradowy.

Konkurs wiedzy o muzyce polskiej


15 XII 2011 r. w Kielcach odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Muzyce Polskiej. Konkurs zorganizowała Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga i Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. F. Chopina w Kielcach. Uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Bilska (kl. 2c), Monika Dudek (kl. 2c) i Joanna Mańtusz (kl. 1c) zdobyły II miejsce. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na relację z rozdania nagród.

Przegląd Pieśni PatriotycznejSukcesem dla naszych dziewcząt zakończył się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Generała Antoniego Hedy „Szarego” - „Z Pieśnią do Niepodległej”. Przesłuchania trwały od środy. Laureatów konkursu poznaliśmy w czwartek 10 listopada podczas koncertu finałowego. Uczennice naszej szkoły: Marcela Baińska, Barbara Mruz, Małgorzata Kozera, Aleksandra Ludew, Adrianna Ostrowska, Krystyna Baczmańska i gościnnie Wojciech Wydrzyński zaprezentowali piosenkę pt. „Ten jeden dzień” napisaną przez Marcelę Baińska do muzyki Justyny Steczkowskiej. Piękne wykonanie zagwarantowało im I miejsce, a widzom dostarczyło niezapomnianych wzruszeń.

Nasza szkołę reprezentowali też: Ola Pląsek i Łukasz Krzowski z piosenką pt. „Czterdziesty Czwarty” i choć bardzo podobali się publiczności, nie udało im się dostać do finału.

Rozstrzygnięcie konkursu poświęconego ks. W. Sedlakowi

28 X, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie międzyszkolnym dla szkół podstawowych i gimnazjów Pt.: "Ks. prof. Włodzimierz Sedlak - badacz, naukowiec, odkrywca, sercem Skarżyszczanin..."

Konkurs składał się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie uczestnicy
konkursu przystąpili do części pisemnej. Z czterech gimnazjów do konkursu
przystąpiło 18 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 najlepszych w
tym troje naszych uczniów:

  1. Maja Stanisławska 2b,
  2. Artur Misztal 2b,
  3. Katarzyna Soból 2d.

W drugim etapie na gimnazjalistów czekała część ustna. Musieli oni opowiedzieć o związku księdza profesora z regionem świętokrzyskim i przygotować teczkę zawierająca materiały na ten temat. Na prezentację uczestnicy mieli od 3 do 5 minut.


W skład Komisji oceniającej tę część weszli:

1. Joanna Kalisz - Półtorak (asystentka ks. prof.)- przewodnicząca
2. Ryszard Sowa - przyjaciel ks. prof. Wł. Sedlaka
3. Renata Bilska - Dyrektor SP Nr 9 im. ks. prof. Wł. Sedlaka
4. Zdzisław Ślusarczyk - Radny Rady Miasta
5. Iwona Kowaleska - Dyrektor i Kustosz PiMBP im. ks. prof. Wł. Sedlaka
6. Danuta Żyła - Kustosz PiMBP oraz opiekunka Izby Pamięci ks. Profesora

 

Wyniki:

Laureat: Maja Stanisławska (nagrodę ufundowała Poseł
Marzena Okła–Drewnowicz )

Laureat: Artur Misztal (nagrodę ufundował Starosta
Powiatu Skarżyskiego Michał Jędras)

Finalistką
została Katarzyna Soból

 

Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pan Krzysztof Myszka wręczył dyplomy dla szkół biorących udział w konkursie. Dyplomy odbierały osoby odpowiedzialne za przygotowanie uczniów do konkursu. Załącznikiem do dyplomu była książka ks. Sedlaka pt. ”Listy do Matki”.

Opiekunem konkursu była pani Małgorzata Skuza.

Konkurs fotograficzny "Szczęśliwe życie bez samochodu"W ogłoszonym przez władze miasta konkursie fotograficznym "Szczęśliwe życie bez samochodu", rozstrzygniętym dnia 22 września 2011 roku, podczas uroczystych obchodów "Dnia bez samochodu", nasza uczennica - Monika Dudek zdobyła 2 nagrodę (odtwarzacz DVD). Jej prace zamieszono w Archiwum zdjęć.