Liczba Uczniów

Projekty i Programy

Osiągnięcia Sportowe

Historia Naszego Gimnazjum

Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku jest ważnym elementem krajobrazu edukacyjnego miasta od ponad czterech dekad. Jego powstanie w 1980 roku było odpowiedzią na rosnące potrzeby edukacyjne rozwijającej się społeczności lokalnej. Założone w sercu Skarzyska, od początku cieszyło się renomą placówki skupionej na wyjątkowym poziomie nauczania i trosce o indywidualne potrzeby uczniów.

Przez lata, szkoła była świadkiem wielu ważnych wydarzeń i przemian. Byliśmy dumni, kiedy w 1995 roku, dzięki staraniom dyrekcji i kadry pedagogicznej, otworzyliśmy nowoczesne laboratorium przyrodnicze, stanowiące prawdziwe centrum naukowe dla młodych pasjonatów. Warto też wspomnieć o postaciach, które miały kluczowy wpływ na kształt i charakter szkoły, takich jak pierwsza dyrektorka, pani Helena Nowak, która z niezwykłym zaangażowaniem prowadziła gimnazjum przez pierwszą dekadę jego istnienia.

Archivalne zdjęcia wiszące na korytarzach naszej szkoły są świadectwem tych wszystkich chwil – od uroczystości inaugurujących nowy rok szkolny, po triumfy naszych uczniów w konkursach i zawodach. Wszystkie te momenty budują historię Gimnazjum Nr 2, która nie jest tylko sumą lat, ale przede wszystkim ludzi, pasji i wspólnie spędzonych chwil.

Misja i Wizja

Nasza Misja i Wizja: Kierunek Przyszłości

Nasza misja w Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku polega na zapewnieniu każdemu uczniowi wszechstronnej edukacji, która przygotuje go do wyzwań przyszłości i pozwoli rozwinąć indywidualne pasje oraz talenty. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest połączenie tradycyjnych wartości z nowoczesnymi metodami nauczania, które kształtują krytyczne myślenie i umożliwiają nabywanie praktycznych umiejętności.

Zaś nasza wizja dla przyszłości opiera się na dążeniu do tego, by stać się liderem innowacyjnego nauczania w regionie, oferując program edukacyjny, który odpowiada na potrzeby dynamicznie zmieniającego się świata. Chcemy, aby nasi absolwenci byli nie tylko doskonale przygotowani do dalszej edukacji, ale również stawali się odpowiedzialnymi i świadomymi obywatelami, gotowymi służyć swojej społeczności.

Kierownictwo Gimnazjum Nr 2

Ludzie z Pasją i Wizją

Elżbieta Kowalska
Dyrektor Gimnazjum Nr 2
Marek Sienkiewicz
Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych
Anna Nowak
Zastępca Dyrektora ds. Edukacyjnych

Nowoczesna Infrastruktura na Najwyższym Poziomie

W Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku szczególną uwagę przywiązujemy do stworzenia odpowiednich warunków dla naszych uczniów, by mogli zdobywać wiedzę w komfortowych i przemyślanych przestrzeniach. Nasze sale lekcyjne są przestronne, jasne i wyposażone w najnowsze technologie dydaktyczne, co umożliwia prowadzenie lekcji w sposób interaktywny i angażujący.

Jednym z naszych największych osiągnięć jest nowoczesne laboratorium przyrodnicze, w którym młodzież ma okazję przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty pod okiem doświadczonych nauczycieli. To prawdziwe centrum naukowe, w którym teoria łączy się z praktyką, budząc pasję do nauk przyrodniczych. Ponadto nasza biblioteka oferuje szeroką gamę książek i materiałów edukacyjnych, stając się miejscem cichej pracy i rozwoju.

Nie można zapomnieć o naszej sali gimnastycznej, która jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój fizyczny uczniów. Wyposażona w nowoczesne urządzenia i sprzęt, pozwala na organizację różnorodnych zajęć sportowych i wydarzeń kulturalnych. Wszystkie te elementy infrastruktury tworzą spójną całość, która stanowi fundament naszej misji edukacyjnej.