Kim Jesteśmy?

Samorząd uczniowski w Gimnazjum nr 2 to grupa zaangażowanych, dynamicznych i kreatywnych uczniów, którzy mają na celu reprezentowanie głosu swoich kolegów i koleżanek oraz aktywne uczestniczenie w życiu szkolnym. Jesteśmy mostem między uczniami a administracją szkoły, dążąc do tego, aby nasza placówka była miejscem przyjaznym, innowacyjnym i dostosowanym do potrzeb młodego pokolenia.

Historia naszego samorządu sięga początków istnienia Gimnazjum nr 2. Przez lata zgromadziliśmy wielu aktywnych członków, którzy przyczynili się do realizacji ważnych projektów, organizowania imprez szkolnych i reprezentowania naszej szkoły na zewnątrz. Dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością, nasz samorząd nieustannie rozwija się, dostosowując do zmieniających się potrzeb uczniów i dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości edukacyjnej.

Poznaj Naszą Kadę Samorządu

Nasza kadra samorządu skupia uczniów, którzy są pełni pasji, zaangażowania i chęci do działania. Wspólnie pracujemy nad tym, aby życie szkolne było jak najbardziej owocne, interesujące i dostosowane do potrzeb uczniów. Każdy z nas wnosi do zespołu coś wyjątkowego - niektórzy są świetnymi organizatorami, inni mają talent do komunikacji, a jeszcze inni są niezastąpionymi negocjatorami.

Chociaż różnimy się wiekiem, zainteresowaniami i doświadczeniem, łączy nas jedno - chęć tworzenia pozytywnych zmian w naszej szkolnej społeczności. Dzięki wzajemnemu wsparciu i współpracy jesteśmy w stanie realizować najbardziej ambitne projekty, które przynoszą korzyść nie tylko uczniom, ale całej społeczności szkolnej.

Lista członków

• Przewodniczący Mateusz Kowalski pasjonuje się technologią i jest odpowiedzialny za komunikację cyfrową w samorządzie.
  • Zastępca Przewodniczącego Julia Nowak zajmuje się organizacją imprez szkolnych i jest główną koordynatorką projektów.
  • Sekretarz Aleksandra Wiśniewska odpowiada za dokumentację i sprawy administracyjne samorządu.
  • SkarbnikAdam Zieliński zarządza funduszami samorządu i dba o transparentność finansową.
  • Członek ds. komunikacji Filip Wojciechowski tworzy treści na media społecznościowe i utrzymuje kontakt z mediami.

Realizowane Projekty przez Nasz Samorząd

W ciągu ostatnich lat, dzięki zaangażowaniu i determinacji naszej kadry samorządowej, udało się zrealizować wiele ważnych i innowacyjnych projektów, które miały na celu podniesienie standardów edukacji oraz poprawę jakości życia uczniów. Każdy projekt był odpowiedzią na konkretne potrzeby naszej społeczności szkolnej, a ich realizacja przynosiła nam wiele satysfakcji.

Jednym z flagowych projektów, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, był cykl warsztatów z zakresu programowania i robotyki. Dzięki temu ponad 150 uczniów miało okazję zgłębić tajniki kodowania i poznać nowoczesne technologie, które mogą być kluczem do ich przyszłej kariery. Kolejnym projektem, który miał ogromny wpływ na życie szkolne, była organizacja tygodnia kultury, podczas którego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach artystycznych, spotkań z pisarzami czy projekcjach filmów.

Nie możemy też zapomnieć o ekologicznym aspekcie naszej działalności. Inicjatywa "Zielone Gimnazjum" przyczyniła się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród uczniów i nauczycieli. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami, przeprowadziliśmy szereg działań, takich jak akcje sprzątania okolicy czy sadzenie drzew w okolicach szkoły, które miały na celu uczynienie naszej społeczności bardziej odpowiedzialną za środowisko.